Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Do Paryża tylko we dwoje

Do Paryża tylko we dwoje

Paryż to jedno z dziesięciu największych miast Europy, widoczne również na tle największych miast świata. Jest znany z atrakcji turystycznych, z licznych zabytków i przepięknych, malowniczych miejsc.
 

To miasto magiczne, w którym nie sposób się nie zakochać. Od setek lat Paryż znajduje się w centrum wydarzeń historycznych, politycznych i gospodarczych. W Europie i na świecie miasto kojarzone jest przede wszystkim z wieloma zabytkami, muzeami oraz jako światowa stolica architektury, mody, rozrywki, kultury i nauki. Rocznie miasto odwiedza około trzydziestu milionów turystów ze wszystkich kontynentów. Są to głównie Brytyjczycy, Amerykanie, Włosi, Niemcy, Rosjanie i Japończycy.

Paryż posiada kilka portów lotniczych. Największe to Orly, położone na południe od miasta i port lotniczy imienia Charlesa de Gaulle´a, znajdujący się w położonym czterdzieści kilometrów od centrum Roissy-en-France. Po Sekwanie zaś kursują statki. Ułatwiają one zwiedzanie najciekawszych miejsc, zatrzymują się bowiem na przystaniach takich jak wieża Eiffla, katedra Notre Dame, Luwr, Pola Elizejskie. Ta ogromna metropolia najpiękniej wygląda z lotu ptaka, bądź w nocy. Na mnie jednak największe wrażenie zrobiło oświetlenie bazyliki Sacre Coeur, która ponadto wybudowana została na szczycie wzgórza Montmartre, przez co jest widoczna z daleka. Znajduje się w niej największy we Francji dzwon ważący dziewiętnaście ton, jego serce zaś waży osiemset pięćdziesiąt kilogramów.

Do Paryża nie warto jechać samotnie. To miasto zakochanych, wszędzie możemy dostrzec przytulające się pary, podziwiające piękno budowli, kościołów, katedr. Polecam spacer po Polach Elizejskich, do których wejścia strzeże oczywiście Łuk Triumfalny. Wieża Eiffla to obiekt najbardziej kojarzony ze stolicą Francji, odwiedzany każdego roku przez miliony turystów i często fotografowany. Nazywana jest Damą Paryża. Szczerze powiem, że wygląda lepiej na zdjęciach niż w rzeczywistości. Aby się na nią dostać, musimy oczywiście odstać swoje dwie godziny w kolejce.

Wybierając się do Paryża musimy pamiętać aby znać choć podstawowe zwroty w języku francuskim. Francuzi bowiem może i znają angielski, ale niechętnie go używają, obcokrajowców zaś traktują zupełnie inaczej gdy słyszą, że choć trochę staramy się mówić w ich rodzimym języku.

Paryż to miasto mody. Tutaj na zakupy na pewno warto wybrać się tym, którzy posiadają więcej pieniędzy. W Polsce wciąż dość ciężko jest kupić ubrania z najnowszych kolekcji projektantów, a w Paryżu ekskluzywne sklepy i butiki znajdują się niemal na każdym kroku.

W takim mieście jak Paryż o rozrywkę nie jest trudno. Po męczących dniach spędzonych na zwiedzaniu i zakupach można usiąść w jednym z eleganckich lokali i relaksować się słuchając muzyki granej na żywo. Ludzie młodzi wolny czas wieczorami mogą spędzić na jednej z dyskotek i pobawić się w wielokulturowym towarzystwie. Jeśli natomiast w Twoim towarzystwie znajdują się dzieci, niezapomnianym przeżyciem może być dla nich wyjazd do Disneylandu na przedmieściach Paryża.

W samym centrum Paryża znajduje się idealne miejsce dla osób chcących jednocześnie dobrze się pobawić i poprawić kondycję. Aquaboulevard to największy w Europie park wodny. Jego powierzchnia wynosi 7 000 m2.Wygląda jak tropikalna wyspa, otoczona palmami kokosowymi. Można tu znaleźć ogromne zjeżdżalnie, sztuczne fale, kaskady, jacuzzi, plaże i rzeczki. Jest też siedem restauracji i czternaście sal kinowych. Centralnym punktem Aquaboulevard jest natomiast olbrzymi statek w którym mieści się najnowocześniejsze centrum fitness w Europie. Jest tu również basen do aerobiku, korty tenisowe i sauna. Temperatura wody i powietrza wynosi tu zawsze 29 stopni.

Paryż to oczywiście mnóstwo innych atrakcji, których nie sposób opisać, do Paryża trzeba po prostu pojechać i poczuć jego niepowtarzalny klimat. Pamiętajmy tylko aby najpierw wypełnić swój portfel po brzegi.
/ mni /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: