Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wizyta w łaźni tureckiej.

Wizyta w łaźni tureckiej.

Wizyta w tureckiej łaźni jest na pewno doświadczeniem które warto nabyć będąc w tym pięknym kraju.
 

Będąc jej użytkownikiem, podzielę się swoimi doświadczeniami – oto jak przebiega wizyta w łaźni tureckiej

Grupa chętnych zostaje zabrana spod hotelu i zostaje przewieziona na miejsce. Wszyscy udajemy się do przebieralni gdzie każdy dostaje swoją szafkę, numerek oraz duży ręcznik. Następnie udajemy się do sauny parowej na około 15 minut, po czym idziemy do basenu z zimną wodą. Operacja ta zostaje powtórzona dwukrotnie.

Następny krok to miętowa sauna parowa oraz jacuzzi. Warto wspomnieć że na tym etapie obsługują nas sami mężczyźni, a wokół nas roznosi się zapach wonnych olejków. Po jacuzzi czeka nas kąpiel w bajorze błotnym, samego błota jest do kolan ale należy natrzeć całe ciało. Tutaj należy się jedna uwaga – po takiej kąpieli niektóre kobiety dostały wysypki! Po kąpieli błotnej wszyscy idą opłukać się pod natryskiem.

Kolejny etap to pomieszczenie, na środku którego jest duży stół marmurowy, po bokach są ustawione ławki a z kranów do mis leje się woda którą można się polewać. Stół jest dość duży, mieści 6-8 osób, na nim Turcy wykonują peeling całego ciała specjalnymi rękawicami Jest to rodzaj masażu którego celem jest starcie z nas wierzchniego naskórka

Teraz idziemy do następnego pomieszczenia w którym odbywa się masaż mydlinami. Turek ma w ręce niby „poszewkę”, moczy ją w wodzie z mydlinami robiąc „balon powietrzny”. Następnie jeździ nim po naszym ciele mocząc nas pianą. Zabieg ten trwa około 10 minut.

Teraz czas na obowiązkowe zdjęcie w czapce tureckiej, które później można wykupić przy wyjściu. Po sesji zdjęciowej siadamy przy barku, gdzie możemy zamówić coś do picia. Czy to już koniec?

Okazuje się że przed nami jeszcze masaż. W tym miejscu po raz pierwszy spotykamy się kobietami. Wywoływani po numerze czekamy na swoją kolejkę. W cenie jest rewelacyjny masaż całego ciała - od małego palca u nogi po same uszy. Niewątpliwie jest to najprzyjemniejsza chwila z całej wizyty w saunie. Sam masaż wykonywany jest naprawdę wspaniale! Po wszystkim mile widziany jest niewielki bakszysz. Dodatkowo za około 10 euro można dostać maseczkę na twarz.

Na sam koniec przebieramy się i czekamy na transport powrotny do hotelu, w międzyczasie można kupić wcześniej zrobione zdjęcia. Tutaj należy się ważna uwaga – samemu nie wolno robić zdjęć w saunie.

/ Dariusz Wiater /

Komentarze:


stawarz74
2009-02-06


Byłam też w łaźni tureckiej, wspominam bardzo miło i przyjemnie.Polecam bardzo!!!!

Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: