Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Balonem nad Kapadocją.

Balonem nad Kapadocją.

Zapewne wielu słyszało o takiej możliwości zwiedzania Kapadocji. Będąc uczestnikiem takiej eskapady, podzielę się informacjami na jej temat.
 

Impreza zaczyna się około 5 rano, przed wschodem słońca. Pod nasz hotel podjeżdża bus który zawiezie nas na miejsce startu (w tym wypadku dolina GOREME). Zostajemy poproszeni o wypełnienie kwestionariusza osobowego: imię, nazwisko, narodowość. Przed lotem lokalny fotograf robi kilka fotek, możemy się napić kawy, podziwiać napełnianie się balonów. Kosz podzielony jest na sektory, w każdym mieści się ok. 5 osób - w całym koszu około 20.

Kiedy balon jest gotowy - startujemy. Latamy na różnych wysokościach, najwyżej na 800m, podziwiamy wschód słońca, panoramę doliny. Pilot zbliża się bardzo blisko skał, manewruje między nimi. Cały lot trwa około godziny, jest czas na robienie zdjęć i podziwianie krajobrazów.

Przed samym lądowaniem pilot udziela szczegółowych instrukcji odnośnie zachowania, do których należy się stosować. Samo lądowanie jest bardzo łagodne, odbywa się na płaskim terenie.

Część grupy opuszcza kosz, pozostali pomagają załadować go na lawetę. Koniec zabawy uwieńcza szampan oraz rozdanie certyfikatów i pamiątkowe zdjęcia. Jak na każdej tego typu wyprawie, można nabyć zdjęcia od fotografa w cenie około 4 euro/szt.

Sama impreza nie jest tania, koszt to 130 euro za osobę ale naprawdę warto. Tutaj bardzo ważna uwaga - bilety na lot balonem należy nabywać w lokalnych biurach podróży a nie u rezydentów. To pozwoli na oszczędność około 50 euro od osoby.

/ Dariusz Wiater /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: