Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Okęcie: taras widokowy zostanie zamknięty

Okęcie: taras widokowy zostanie zamknięty

Za kilka tygodni taras widokowy na warszawskim lotnisku Okęcie zostanie zamknięty ze względu na prace przy rozbudowie terminalu.
 

Taras widokowy musi zostać zamknięty na miesiąc lub dwa z powodu budowy ostatniego fragmentu pirsu, czyli części terminalu znajdującej się od strony płyty lotniska. W tym miejscu staną dwa dźwigi, w których zasięgu znajduje się taras widokowy i jednocześnie znajdowaliby się ludzie - poinformował rzecznik przedsiębiorstwa Porty Lotnicze Kamil Wnuk.

Fanom lotnictwa, którzy przychodzili na taras aby obserwować samoloty pozostaną inne miejsca w okolicy pasów startowych. Najpopularniejsze z nich znajdują się od strony al. Krakowskiej - niedaleko pętli tramwajowej na Okęciu oraz przy ul. Wirażowej, prowadzącej do Terminalu Cargo.


Po zakończeniu budowy istniejący taras nie będzie mógł pełnić swojej roli, gdyż zostanie zasłonięty przez budowany pirs. Władze lotniska zapewniają że w przyszłym roku zorganizują inne miejsce widokowe. Być może uda się podwyższyć obecny taras widokowy, lub przygotować inne miejsce z którego można będzie oglądać przylatujące i odlatujące samoloty. W grę wchodzi także stworzenie ogólnodostępnego miejsca w nowym pirsie, jednak wtedy samoloty będzie można oglądać tylko zza szyby.

/ Fr / 2010-03-19

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA