Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Tanie linie lotnicze uciekają z warszawskiego Okęcia

Tanie linie lotnicze uciekają z warszawskiego Okęcia

Tanie linie szukając oszczędności wycofują się z oferowania połączeń z i do Warszawy ze względu na zbyt wysokie koszty obsługi. Zyskają na tym pozostałe polskie lotniska, do których zostanie przeniesiona część połączeń.
 

Zmiany mają rozpocząć się we wrześniu, kiedy to połączenia z warszawą skasują tacy przewoźnicy jak Norwegia, Germanwings, Blue Air czy irlandzka linia Aer Lingus. Jedna z największych tanich linii lotniczych - węgierski Wizz Air chce znacznie ograniczyć liczbę lotów z i do Warszawy.

Wszyscy tani przewoźnicy argumentują zmiany w ten sam sposób - warszawskie Okęcie jest zbyt drogie. Wprawdzie dzięki lokalizacji w stolicy kraju przewoźnicy mogą liczyć na większą liczbę pasażerów, ta jednak nie równoważy opłat pobieranych przez przedsiębiorstwo Polskie Porty Lotnicze (PPL), które zarządza warszawskim lotniskiem Okęcie.


Tańszą alternatywą dla tanich linii lotniczych miało być lotnisko w Modlinie pod Warszawą, jednak jego budowa cały czas się opóźnia. Wedle ostatnich informacji otwarcie miało nastąpić w 2012 roku, jednak już wiadomo że termin ten nie zostanie dotrzymany. Poza tym lotnisko w Modlinie będzie mało atrakcyjne ze względu na słabe połączenie ze stolicą. Sytuację poprawiło by wybudowanie linii kolejowej łączącej Warszawę z terminalem lotniska w Modlinie, ta jednak w swojej najbardziej optymistycznej wersji jest zbyt droga aby mogła zostać sfinansowana przez mające problemy finansowe Mazowsze.

/ Fr, fot. wikimedia.org / 2010-07-07, źródło: rp.pl

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA