Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Nocleg z klasą w stolicy wielkopolski

Nocleg z klasą w stolicy wielkopolski

Planowanie podróży zarówno w celach służbowych czy prywatnych zwykle rozpoczyna się od szukania noclegu. W dużych miastach baza noclegowa jest bardzo rozwinięta i oferuje wiele opcji do wyboru. Na co zatem wybrać, aby z wyjazdu wrócić w pełni zadowolonym?
 

Każdej podróżującej do aglomeracji osobie zależy aby, wynajęty pokój był zlokalizowany możliwie blisko centrum, posiadał odpowiedni standard i gwarantował komfortowe warunku pobytu. Jedną z możliwości jest hotel jednak - zwłaszcza te w centrum - nie należą do tanich i nie każdy może sobie na takie rozwiązanie pozwolić. Alternatywą dla hoteli są hostele, oferujące noclegi w ścisłych centrach miast, za przystępną cenę w dobrych warunkach. Ich lokalizacja najczęściej w sąsiedztwie rynku stanowi doskonałą bazę wypadową niezależnie od tego czy celem podróży jest zwiedzanie zabytków czy spotkania biznesowe.

Jednak wielu osobom hostel kojarzy się z małymi pokojami o niewysokim standardzie, wspólną łazienką dla kilku, a nawet kilkunastu osób czy trwającą do późnych godzin imprezą, która uniemożliwia spokojny sen. W niektórych przypadkach ta obiegowa opinia jest bardzo krzywdząca. W ostatnich latach na rynku pojawia się coraz więcej hosteli z rodzinną spokojną atmosferą, pokojami i usługami na wysokim poziomie. Najlepszym przykładem jest poznański Soda Hostel mieszczący się w centrum stolicy wielkopolski, otwierający przed swoimi gośćmi designerskie wnętrza z wygodnymi pokojami o bardzo wysokim standardzie, w większości posiadającymi prywatne łazienki. Ponadto na terenie całego budynku jest dostępne darmowe Wi-Fi.

Obiekty jak Soda Hostel odwiedzane są nie przez szukających wrażeń imprezowiczów, lecz studentów zaocznych, podyplomowych potrzebujących warunków do nauki, podróżników chcących zobaczyć na własne oczy uroki Poznania - ze słynnymi koziołkami na czele - pracowników firm przybywających w delegacji czy wreszcie, co może być małym zaskoczeniem turystów z dziećmi. Właśnie z myślą o ostatniej z wymienionych grup klientów, hostel posiada łóżeczko dla niemowląt, masę różnych zabawek czy konsolę do gier. Taki zestaw z pewnością zadowoli zarówno dzieci jak i ich rodziców. Natomiast firmy wysyłające pracowników w podróż służbową do Poznania przy cyklicznej współpracy mogą liczyć na rabaty od cen standardowych. Wśród gości poznańskiego hostelu znajdziemy też znanych aktorów, krytyków literackich i filmowych czy blogerów z całego świata.

Wybierając Poznań jako cel podróży koniecznie trzeba zobaczyć Stary Rynek z ratuszem i Wagą Miejską, zamki Królewski i Cesarski, a także odwiedzić kompleks sportowo-rekreacyjny nad jeziorem maltańskim. Jeżeli przy okazji wizyty potrzebny będzie nocleg najlepiej skorzystać z polecanych przez innych turystów miejsc, takich jak Soda Hostel wyróżniony przez Booking.com „Nagrodą za wysokie oceny gości w 2014 roku”.

/ white /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA