Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Narty w polskie góry - sprawdź, czego potrzebujesz!

Narty w polskie góry - sprawdź, czego potrzebujesz!

Polskie góry od wielu lat oferują świetne warunki dla wielbicieli białego szaleństwa. Nawet wtedy, kiedy warunki atmosferyczne nie do końca sprzyjają, a pogoda płata figle, nadal możemy odwiedzić co najmniej kilka ośrodków narciarskich, które zapewniają odpowiednie warunki. Często to właśnie dane miejsce motywuje nas do wyjazdu i włącza impulsy do planowania całej eskapady.
 

Jednym z najważniejszych elementów dobrej zabawy na stoku są oczywiście odpowiednie narty. Ich wybór, szczególnie dla początkujących, może być dosyć trudny. Po konsultacji ze specjalistami z nartywarszawa.pl podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy zakupie nart.

Narty w polskie góry - czym kierować się przy zakupie?

Czynnikiem, który przez wielu określany jest jako najważniejszy, jest cena nart. W przypadku takiego produktu nie powinniśmy jednak kierować się jedynie kosztem. W zależności od specyfikacji nart, marki, a często nawet koloru czy nadruku na nartach, te ceny mogą się wahać lub od siebie różnić. Bezpieczeństwo podczas jazdy na nartach jest najważniejsze, dlatego warto zrobić dobry research i wybrać takie narty, których zakup nie pochłonie wszystkich oszczędności, ale które są bezpieczne i sprawdzone. Wiele podejrzanie tanich nart może nie dysponować takimi atestami. Bezpieczeństwo to zresztą tylko jedna z domen porządnych nart. Ich tańsze odpowiedniki mogą być wykonane w słabej jakości, a przez to zagrażać zdrowiu, a nawet życiu, podczas jazdy, pozornie niegroźnych upadków czy groźniejszych wypadków na stoku.

Liczy się także marka. Im bardziej renomowana, tym lepiej - należy bowiem pamiętać, że za takimi nartami kryją się lata doświadczenia, wiedzy i setki tysięcy zadowolonych klientów. Znane marki co sezon cieszą się powodzeniem wśród kupujących. Narty Salomon należą do ścisłej czołówki najczęściej wybieranego sprzętu do białego szaleństwa. Nie ma czemu się dziwić - opinie mówią bowiem same za siebie.

Niektórzy wychodzą z założenia, że nie warto sprawdzać komentarzy dotyczących danego sprzętu narciarskiego, którym jesteśmy zainteresowani. Ignorowanie rekomendacji, ale nie pochlebnych opinii, to błąd - między wierszami może bowiem ukrywać się odniesienie do tych elementów specyfikacji nart, które interesują nas najbardziej.

Niebagatelne znaczenie może mieć także dany okres roku. W czasie wakacji możemy liczyć na mniejsze zainteresowanie sprzętem narciarskim, co czyni lato jednym z najlepszych okresów na zakup nart. Dodatkowo, możemy liczyć na posezonowe wyprzedaże i zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent.

Same narty powinny być dopasowane do wysokości danego człowieka - mniej więcej do wysokości brody, można także dopasowywać długość od klatki do nosa. Im krótsze narty, tym łatwiej nad nimi panować. Z bardziej technicznych kwestii, uwagę powinny zwrócić także inne elementy. Buty narciarskie powinny być bardziej dopasowane niż normalne buty, zakładane na co dzień. Nie powinny uciskać, a jakikolwiek ból to oznaka źle dopasowanych butów. Dodatkowo zakup kijki, kask (według prawa, dzieci do 15 roku życia muszą jeździć w kasku!) i nieprzemakające rękawiczki (najlepiej z wygodną gumą do czyszczenia gogli). Wybrany kombinezon narciarski lub spodnie i kurtka powinny być nieprzemakalne i przeciwwietrzne, z dodatkową kieszonką na karnet.

Wybór odpowiednich nart może, ale nie musi, być ciężkim orzechem do zgryzienia. Sprawdzone marki, na przykład narty Salomon, zdecydowanie podołają zadaniom i wyzwaniom podczas białego szaleństwa w polskich górach!

/ Fre /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA