Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Narty w Czechach - gdzie pojechać?

Narty w Czechach - gdzie pojechać?

Czechy z roku na rok stają się coraz atrakcyjniejszym kierunkiem dla wszystkich miłośników nart. Relatywnie niskie ceny karnetów, dobra infrastruktura, i piękne widoki, to coś, co przyciąga narciarzy z całej Europy. Z tego tekstu dowiesz się, gdzie najlepiej pojechać na narty do Czech, by nie przepłacić i cieszyć się nowoczesnymi stokami, które są przygotowane nawet na najbardziej wymagających miłośników szaleństwa na śniegu.
 

Harrachov

Najważniejszy atut tego miejsca to przede wszystkim bliskość od granicy. Harrachov to najpopularniejsza stacja narciarska wśród Polaków, w której panują bardzo dobre warunki śniegowe. Zadziwia również organizacja, czyli dwa rozdzielone tereny połączone darmowymi skibusami. Zachęcają duże parkingi, szeroki wybór hoteli oraz restauracji. A co najważniejsze wszystko w bardzo rozsądnej cenie.

Benecko

Benecko leży na południowej części Karkonoszy. Ośrodek wyróżnia się nowoczesnością oraz niezwykłym spokojem, który oferuje wszystkim narciarzom. W bliskim otoczeniu znajduje się wiele restauracji, gospód oraz aż 10 mniejszych wyciągów. Wszystkie tereny są rozdzielone pod względem poziomu trudności zjazdu. Benecko jest idealne dla rodzin z dziećmi ze względu na mnogość atrakcji oraz zróżnicowany poziom trudności poszczególnych tras. Najlepsze ubezpieczenia dla narciarzy porównasz na PolisaNarciarska.pl

Mała Upa

Mała Upa to miejsce, które szczególnie cenią sobie osoby szukające prawdziwie górskiego klimatu oraz unikające na stokach szpanu i tłoku. Miejscowość jest jedną z najwyżej położonych w Czechach. Oprócz miłej atmosfery należy zwrócić również uwagę na przepiękne widoki na ośnieżone masywy Śnieżki. Do dyspozycji narciarzy są dwa kompleksy wyciągów oraz darmowy skibus. Niedawno w miasteczku został otwarty rzemieślniczy browar Trautenberg, który zachwyca swoim klimatem.

Bedřichov

Śmiało można powiedzieć, że jest to idealny ośrodek na narty w Czechach. Jest tu wszystko, czego potrzebują narciarze - klimat, położenie z dala od głównych szos oraz dobra infrastruktura. Rodziny z dziećmi znajdą tutaj moc atrakcji i trasy o różnym poziomie trudności. Dodatkowo Bedřichow oferuje ponad 80 km tras przygotowanych specjalnie dla biegaczy na narciarskich. Nie może być inaczej, skoro ośrodek jest położony w Górach Izerskich.

Ramzova

Ośrodek, który cieszy się dużą popularnością. Idealne warunki śniegowe oraz długie zjazdy są wystarczającym powodem, by tutaj przyjechać. Ramzova nie powstała wczoraj, więc infrastruktura nie należy do najnowszych, ale w dalszym ciągu jest w stanie sprostać wymaganiom wymagających narciarzy. W ośrodku nie znajdziesz szpanu, snobizmu oraz tłumu. Nie brakuje jednak prawdziwego górskiego klimatu.

Podsumowanie

Jak widzisz, Czechy to kraj, w którym nie brakuje ośrodków narciarskich. W tym artykule przedstawiliśmy Ci tylko kilka najważniejszych, ale musisz wiedzieć, że to nie wszystkie. Tak naprawdę każdy, niezależnie od swoich wymagań, znajdzie w tym niewielkim kraju stację, która będzie mu odpowiadać. Jeśli nie wiesz, jak przygotować się do wyjazdu narciarskiego do Czech wejdź na stronę: https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/wyjezdzam-na-narty-do-czech-jak-sie-przygotowac i przeczytaj ten poradnik. Później pozostaje tylko pakować samochód i ruszać na stok!

/ Frw /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA