Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Co musisz wiedzieć przed wyborem kurtki snowboardowej?

Co musisz wiedzieć przed wyborem kurtki snowboardowej?

Wielkimi krokami zbliża się zima, co jest świetną wiadomością dla miłośników białego szaleństwa. Nieważne, czy jeździsz na nartach czy Twoją mocniejszą stroną jest jazda na snowboardzie. Na stok nie możesz wybrać się w byle jakim ubraniu. Przed pierwszą wizytą w ośrodku narciarskim lepiej upewnij się, że Twoja garderoba narciarska jest skompletowana i w dobrym stanie. A nie ma co ukrywać - to kurtki snowboardowe męskie są tym, od czego powinieneś zacząć zakupy. Bez odpowiedniego okrycia wierzchniego nie ma mowy o udanym wypadzie na snowboard czy narty. Zatem jak wybrać idealną kurtkę narciarską męską?
 

Kurtki narciarskie - jak zacząć szukać?

Wybór odpowiedniej kurtki narciarskiej wbrew pozorom nie jest tak prosty, jak to się wszystkim wydaje. Po pierwsze, męskie kurtki snowboardowe nie należą do najtańszych, a zakup kurtki wartej czterocyfrową kwotę może przerosnąć możliwości finansowe przeciętnego obywatela. Dlatego warto znaleźć kurtkę snowboardową, która jest funkcjonalna, wygodna, solidnie wykonana i mieści się w naszym budżecie. Coraz więcej marek odzieżowych, jak marka Denley, wprowadza do swojego asortymentu męskie kurtki snowboardowej w przystępnych cenach.

Kurtki narciarskie - kurtki do zadań specjalnych

Kiedy szukasz męskiej kurtki na snowboard czy narty z pewnością wymagasz od niej czegoś więcej niż od zwykłej, casualowej kurtki męskiej. I jest to prawidłowe podejście - kurtka na deskę powinna wyróżniać się swoimi dobrymi parametrami technicznymi, dzięki którym jazda na snowboardzie staje się czystą przyjemnością. Kurtka narciarska męska powinna spełnić kilka kryteriów, o których opowiemy w dalszej części artykułu.

Cechy idealnej kurtki narciarskiej

Membrana
Czy dobra kurtka narciarska może obyć się bez warstwy membrany? Jest to niemal niemożliwe. Żeby mówić o dobrej jakości kurtce męskiej na deskę, musi ona posiadać wewnętrzną warstwę membrany, która decyduje o dwóch parametrach kurtki narciarskiej. Jest to wodoodporność i przepuszczalność powietrza. Pierwsza wartość podawana jest w mm słupa wody. Najlepiej wybrać kurtkę, która posiada wartość przekraczającą 10 000 mm. Wtedy możemy mieć pewność, że szaleństwo na stoku nie skończy się przemoczoną odzieżą, a w konsekwencji - chorobą.

Ochrona termiczna
Zima potrafi nieprzyjemnie zaskakiwać siarczystymi mrozami, co nie oznacza, że musisz siedzieć w domu przed telewizorem i wciskać w siebie kolejną tabliczkę czekolady. Na rynku można dostać naprawdę sporo męskich kurtek narciarskich o dobrej termoizolacji. Warto mieć na uwadze rodzaj wypełnienia kurtki; może to być puch naturalny, który wydaje się niezastąpiony w kwestii utrzymywania odpowiedniej temperatury. Równie skuteczne jest wypełnienie syntetyczne, które dobrze radzi sobie z ochroną termiczną.

Wygoda
Czy można sobie wyobrazić większy koszmar dla narciarza niż kurtka narciarska męska, która dość mocno ogranicza ruchy? Chyba nie. Podstawowym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze kurtki na narty to jej wygoda i komfort swobodnego użytkowania. Przy zakupie koniecznie zwróć uwagę na odpowiedni rozmiar, krój i fason kurtki - nie każdy rodzaj kurtki narciarskiej będzie dedykowany Twojej posturze.

Pojemne kieszenie
Wybierając się na stok zazwyczaj staramy się, aby nie nosić ze sobą zbędnego bagażu. Dlatego dobra kurtka narciarska męska to kurtka pełna funkcjonalnych kieszeni. Co to znaczy? Znaczy to mniej więcej tyle, że powinny znajdować się „pod ręką”, być pojemne i zamykane na zamek błyskawiczny lub zatrzaski. W ten sposób możesz przechowywać wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy jak telefon, klucz do pokoju hotelowego czy portfel.

/ Fre /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA