Oferty dnia

Cancun w Meksyku

Cancun leży na wschodnim wybrzeżu półwyspu Jukatan, nad wodami Morza Karaibskiego. Jest obecnie najbardziej luksusową miejscowością wypoczynkową w Meksyku. Ogromny nakład środków finansowych uczynił z niegdyś niewielkiej wioski rybackiej - Puerto Juarez, prawdziwy raj dla turystów. Rokrocznie miejsce to odwiedza niemal 2 miliony zagranicznych gości. W przeciwieństwie do plażowego leniuchowania w Acapulco, Cancun oferuje raczej aktywny wypoczynek - przede wszystkim nurkowanie. Władze miasta planują stworzenie w głębi Morza Karaibskiego, największego podwodnego muzeum świata. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest odciągniecie turystów od pobliskiego rezerwatu przyrody, w którym coraz większym zniszczeniom ulegają rafy koralowe.

Cancun oprócz wspaniałych plaż, słonecznych kąpieli oraz czystych wód oceanicznych, oferuje także warte zwiedzenia, starożytne miejsca kultury Majów. Do najpopularniejszych należą: Chichen Itza, Xcaret oraz Tulum.

Chichen Itza to miasto usytuowane na półwyspie Jukatan. Zostało zbudowane na początku naszej ery przez Majów. Do dziś można podziwiać, co prawda zniszczoną, drogę i studnię z ówczesnego okresu. Ciekawostką jest, że w czasie suszy wrzucano do tej studni dziewicę, aby wkupić się w łaski boga deszczu.

Xcaret to park skoncentrowany na pokazywaniu kultury meksykańskiej. Można w nim znaleźć przedmioty codziennego użytku, elementy religijne, charakterystyczne budynki. Największym zainteresowaniem wśród turystów cieszą się jednak meksykańskie zwierzęta, takie jak konie, osły w tradycyjnych obejściach, jaguary, płaszczki, żółwie, ryby i delfiny oraz motyle o niespotykanych w Polsce barwach.

Tulum to również miasto Majów, usytuowane na klifie, z którego rozciąga się widok na turkusowe wody Morza Karaibskiego. Jest to trzecie, najbardziej popularne miejsce, obfitujące w archeologiczne pamiątki w całym Meksyku.