Oferty dnia

Antalya w Turcji

Antalya - miasto na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Choć większość turystów na początku trafia do Antalyi, nie zatrzymuje się tu na dłużej. Z lotniska kierują się od razu do jednego z pobliskich kurortów. W samej Antalyi jest jednak wiele ciekawych rzeczy do zobaczenia. Miasto założył w 158 r. p.n.e. król Pergamonu - Attalos II. Następnie kolejno przechodziła ona w ręce Rzymian, władców Bizancjum, Seldżuków, krzyżowców, Turków Osmańskich.

Głównym zabytkiem Antalyi jest cytadela Kaleiçi wznosząca się nieopodal portu. Miasto szczyci się piękną starówką, gdzie można podziwiać Saat Kulesi (wieżę Zegarową), Meczet Tekeliego Mehmeta Paşy z XVIII w., pochodzący z czasów seldżuckich Yivli Minare (Żłobkowany Minaret), Eski Camii (Stary Meczet) z XIV w., XIII- wieczny Ala’addin Camii, czy wybudowaną w 1250 r. szkołę religijną Karatay Medrese. Znajdziemy tu także Bramę Hadriana wzniesioną w 130 r.

Wymienione wyżej zabytki to jedynie część tego, co można zobaczyć w Antalyi. Warto zajrzeć także do Muzeum Archeologicznego, czy przespacerować się pięknymi parkami i uliczkami. Można także zrobić zakupy na okolicznym bazarze. Antalya szczyci się mianem jednego z najładniejszych tureckich miast.