Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Polska, Łęgucki Młyn - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika rl98ps.

Wrzesień 2011
Plaża

Szybka decyzja i... wyjazd na weekend do ośrodka Łęgucki Młyn domek Mewa. Wyjazd z Olsztynka ok. godz. 14:00 (nasi znajomi byli tam już od 11:00). Szybko wypakowaliśmy bagaże. Domek naprawdę fajny, duże pokoje, słoneczny. Wyposażenie też ciekawe. Każdy pokój posiada: łóżka, półki nocne, 2 ręczniki dla 1 osoby, mydełko, mini lodówkę, telewizor, pościel. W większych pokojach szafa i komody, stoły i fotele. W apartamencie - 2 pokoje: dzienny z kominkiem i sypialnia, łazienka, balkon; pozostałe pokoje miały 1 łazienkę na 2 pokoje. Kuchnia i sauna wspólna na cały domek.

Od domku jest kilka metrów do jeziora, z balkonu widać piękną panoramę. W ośrodku jest mini bar, miejsce na ognisko, zadaszone miejsce na grilla, plac zabaw dla dzieci, oświetlone korty tenisowe, boisko do piłki siatkowej i koszykowej, dwa boiska do piłki plażowej, możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego, bilard...

My pierwszy dzień spędziliśmy na spacerkach po okolicy, zwiedzaniu ośrodka, byliśmy w elektrowni znajdującej się na terenie ośrodka, część grupy pływała kajakami i łódkami. Na wieczór grill i imprezka ;)). Kolejny dzionek zaczął się wyjazdem do Gietrzwałdu na msze, odpust, a w części spędzony na wodzie, ponieważ dopisała nam piękna pogoda. Po obiedzie skoczyliśmy do Łukty na przepyszne lody.

Ośrodek znajduje się od Olsztynka jakieś 25-30 km.

Co warto zwiedzić?

  • elektrownie w ośrodku;
  • przepłynąć się kajakami po jeziorze;
  • wpłynąć/pójść nad rzekę Pasłękę zobaczyć bobry;
  • zobaczyć piękne ptaki i ryby bywające w jeziorku;
  • Gietrzwałd;
  • Łuktę.

Porady i ważne informacje

Łęgucki Młyn - osada w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie olsztyńskim, w gminie Gietrzwałd. Położona nad Jeziorem Łęguckim. W pobliżu wsi, otoczonej lasami, znajduje się obszar objęty ochroną - ostoja bobrów na rzece Pasłęce.

W osadzie znajduje się Powiatowe Centrum Edukacyjne, dawny ośrodek wypoczynkowy należący do Gospodarstwa Pomocniczego Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Na terenie ośrodka znajduje się m.in. elektrownia wodna Kormoran.

Ośrodek usytuowany jest na powierzchni 10 hektarów wśród lasów, bezpośrednio nad jeziorem Łęguckim, Łęgucki Młyn jest ciekawym miejscem na weekendowy wypoczynek dla rodzin, grupki znajomych.

Wokół ośrodka jest wiele malowniczych szlaków wodnych i lądowych, rezerwaty sosny Taborskiej, ostoja bobrów na rzece Pasłęce. W pobliżu jest Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie oraz pole golfowe w Naterkach.

Ośrodek jest ogrodzony, chroniony całą dobę oraz monitorowany, bezpieczny dla dzieci i młodzieży.

Przy domkach jest miejsce na kilka aut osobowych / busa.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 36)

PlażaNa pomostachKoło na pomościena kajakachBar przy recepcjiScianka w barze