Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Polska, Gdańsk i okolice - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika anet_zb.

2008

Mieszkamy w Gdańsku i niemal w każdy weekend robimy sobie krótkie wycieczki zwiedzając najbliższe okolice. W samym Trójmieście jest wiele interesujących miejsc zarówno do wypoczynku, spacerów jak i też do zwiedzania. Ciągle odkrywamy coś nowego.

Warto przyjechać do Gdańska w czasie Jarmarku Dominikańskiego. Tłumy turystów widoczne są na każdym kroku, co jest to trochę męczące . Panuje jednak niesamowity klimat. Przyjeżdżają ludzie z różnych stron Polski i sprzedają swoje towary. Koneserzy staroci mogą nabyć tu wiele interesujących okazów.

Od dwóch lat ciekawe wrażenie wywierają też budowle z piasku na trójmiejskich plażach. W ubiegłym roku na plaży Stogi - Lwy Gdańskie, a w tym roku na plaży Jelitkowo - Sławni Gdańszczanie.

Jeżeli chodzi o główne miejsca w Trójmieście, to zapewne wszystkie znacie .Możemy polecić forty i grodzisko Gdańsk - obecnie powstaje na ich terenie centrum edukacyjne. Sale multimedialne są dobrze wyposażone - tu możemy dowiedzieć się o historii Gdańska. Z wzniesienia możemy podziwiać piękną panoramę całego Gdańska. Widok jest niesamowity.
Godne polecenia jest wejście na wzniesienia znajdujące sie po przeciwnej stronie fortu. Stąd lepiej widać Motławę i przepiękne wieżyczki jeszcze z czasów napoleońskich.

W niewielkiej odległości od Gdańska ok.15km, znajduje się wyspa Sobieszewska - jest to pas ziemi otoczony z jednej strony Wisłą, a z drugiej Zatoką Gdańską. Można tam dojechać autobusem komunikacji miejskiej nr 212, 112 lub 186 z przystanku tuz przy Dworcu Głównym. Znajduje się tu przepiękna, piaszczysta plaża - znacznie mniej oblegana przez wczasowiczów niż inne trójmiejskie plaże.Znajduje się tu kamienna grobla, rezerwat Ptasi raj bogaty w wiele gatunków roślin i zwierząt. http://konread.blox.pl/2007/07/Rezerwat-Ptasi-Raj.html
Jeśli będziecie mieć samochód, tego samego dnia można przepływając  promem w Świbnie  przez Wisłę dotrzeć do Jantara, Stuthhofu, Krynicy Morskiej i Piasków.

Godne polecenia jest znajdujące sie niedaleko centrum Otomino wraz z przepięknym Jeziorem Otominskim.

Jezioro ma urozmaiconą linię brzegową oraz piaszczyste brzegi i jest niemal ze wszystkich stron otoczone lasem. Na półwyspie w jego południowej części zachowały się pozostałości grodziska z IX w. Do zbiornika przy wsi Otomino, na zachód od południowej części Gdańska, wyrusza spod głównego dworca kolejowego w Gdańsku autobus 174. Jadąc samochodem, najlepiej kierować się al. Armii Krajowej, następnie ulicą Jabłoniową, przejechać nią pod obwodnicą i dalej ul. Lubowidzką.

Klif w Gdyni Orłowie - miejsce magiczne,
Kilkudzięsięciometrowe urwisko, wyraźnie odznaczające się swoją nietypową formą od reszty pobrzeża gdańskiego, wyrastające z płaskiej plaży jak jakiś uśpiony potwór... O każdej porze roku inne. Tu można zaobserwować statki czekające na wejście do portu na redzie, jak i też łodzie rybackie. Najprostszy dojazd: od strony Sopotu nadmorską promenadą przez park, później wzgórzami (cały czas trzymając kontakt wzrokowy z morzem) aż do mola w Orłowie, gdzie ukaże nam się Jego Wielkość.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 116)