Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Polska, Bydgoszcz - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika anet_zb.

Wrzesień 2011
Bydgoszcz - Stary Rynek

Na jeden z wrześniowych weekendów wybraliśmy się do Bydgoszczy. Mamy tam rodzinkę i znajomych więc dość często gościmy w tym urokliwym mieście. Od nas to niedaleko, w niecałe dwie godzinki i jesteśmy na miejscu.

Bydgoszcz jest stolicą województwa kujawsko-pomorskiego, znajduje się w północnej część naszego kraju. Miasto położone jest nad Kanałem Bydgoskim i rzeką Brdą. Należy do najstarszej części Kujaw. Pod względem ludności zajmuje ósme miejsce w rankingu największych miast.

Na uwagę zasługuje Stare Miasto, Wyspa Młyńska, Wenecja Bydgoska, Śródmieście z wielkomiejską zabudową secesyjną, zabytkowe kościoły, liczne muzea, filharmonia i nowoczesna opera. Unikatowym zabytkiem jest Kanał Bydgoski z systemem śluz - sztuczna droga wodna łącząca Wisłę i Odrę poprzez ich dopływy: Brdę od strony Wisły, oraz Noteć i Wartę od strony Odry. Kanał Bydgoski zbudowany w latach 1773-1774 jest najstarszym, czynnym do dnia dzisiejszego śródlądowym kanałem wodnym na obecnym terytorium Polski.

Bydgoska Wenecja - Dzisiejsza zabudowa Wenecji Bydgoskiej pochodzi z XIX wieku. Część kamienic bezpośrednio graniczy z wodą, stąd skojarzenie z Wenecją. Posiada magiczny bydgoski klimat miejsca historycznego w połączeniu z pięknem parkowego otoczenia. Znajdują się tam m.in.: mennica, domy z XVIII-XIX w., spichrze XIX- pocz. XX, młyn 1851, kaszarnia z 1898.

Wyspa Młyńska - Pierwotnie składała się z trzech wysp, obecnie stanowi jedną wyspę, połączoną groblą. Zachowany historyczny układ przestrzenny wyznacza brukowana ulica Mennica.

W Bydgoszczy, 5km od centrum znajduje się największy park miejski - Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” - jest największym parkiem miejskim w Polsce. Na terenie parku znajduje się:

  • - Ogród Fauny Polskiej,
  • - Ogród Botaniczny,
  • - Ośrodek rekreacji konnej,
  • - Ekologiczne ścieżki dydaktyczne,
  • - Lunapark,
  • - Kolej parkowa

Park ten ze wzgórzami oraz jarami ożywianymi płynącymi strumykami i pobłyskującymi w słońcu stawami jest miejscem wypoczynku dla wielu mieszkańców Bydgoszczy - nazywany jest zieloną perłą Bydgoszczy.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 36)

BydgoszczBydgoszczBydgoszczBydgoszczBydgoszczBydgoszcz - Stary Rynek