Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Polska, Gdynia - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika anet_zb.

Czerwiec 2010
Dar Młodzieży

Zdjęcia z Gdyni pochodzą głównie z czerwca 2010 roku, ale zamieszczonych jest też dużo fotek zrobionych w innych porach roku, a nawet na przełomie kilku lat.

Gdynię odwiedzamy dość często i przeważnie z Gdańska jeździmy samochodem. Pomiędzy tymi trzema dużymi miastami (Gdańsk, Sopot, Gdynia) kursuje szybka kolejka miejska SKM. Kolejka jest wygodna (niezależna od korków ulicznych), tania i warto z niej skorzystać.

W Gdyni na Skwerze Kościuszki często organizowane są różnego rodzaju imprezy, wtedy spokojnie można wypić zimne piwko i przekąsić smażoną rybką (niestety dość drogo).

Gdynia jest młodym portowym miastem, prawa miejskie otrzymała 10 lutego 1926 roku. Wcześniej była to mała rybacka wioska, dopiero budowa portu wpłynęła na bardzo szybki i prężny rozwój miasta. Charakterystyczny wygląd Gdyni, to typowa zabudowa okresu między wojennego. Widać, że budowniczy Gdyni zaprojektowali miasto z rozmachem, a co najważniejsze uwzględnili szerokie główne drogi. Ciekawostką Gdyni jest Trolejbus, który wraz z autobusem jest głównym środkiem komunikacji miejskiej.

Nad miastem górują dwa nowe wieżowce połączone w górnej części „Sea Towers” leżące blisko basenu portowego.

Jednym z najciekawszym miejsc w Gdyni jest okolica Skweru Kościuszki, to tu jest port, marina, tu znajduje się centrum kulturalne - Teatr Muzyczny w Gdyni. To tutaj jest mnóstwo smażalni, sklepików i knajpek.

Przy nabrzeżu znajduje się jedna z ciekawszych atrakcji miasta - Gdyńskie Akwarium, można tu zobaczyć dużo interesujących gatunków ryb i to także tych egzotycznych. Potężne akwaria ładnie podświetlone w ciekawy sposób pokazują życie w Morzach i Oceanach.

Przy Skwerze Kościuszki po jego lewej stronie wzdłuż nabrzeża portowego cumują różne statki: duże dalekomorskie jachty, okręt wojenny i inne jednostki pływające. Tu znajduje się przystań dla statków płynących z Gdańska, Sopotu i Helu. Na stałe zacumowany jest okręt wojenny ORP Błyskawica, który jest udostępniony dla zwiedzających.

Na zmianę lub razem zacumowane, są nasze największe żaglowce „Dar Pomorza” i „Dar Młodzieży”. Częstymi gośćmi w gdyńskim porcie są też, duże pełnomorskie żaglowce pod różnymi banderami. My Ostatnio zwiedzaliśmy Rosyjski żaglowiec Kruzensztern i bardzo się nam podobał.

Co jakiś czas w Gdyni lub w Gdańsku są organizowane zloty pełnomorskich żaglowców. Warto zaplanować taki wyjazd, bo jest na co popatrzeć, przypływają największe jednostki z wszystkich mórz i oceanów.

Po prawej stronie Skweru Kościuszki jest marina dla mniejszych jachtów i dla osób lubiących sporty wodne, pływanie, też jest czym oczy nacieszyć.

Idąc wzdłuż plaży można dojść do klifu w Orłowie, który powinien się znaleźć w planach wyjazdowych każdego kto planuje pobyt nad Zatokę Gdańską.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 124)

Panorama GdyniPanorama GdyniPanorama GdyniPanorama GdyniKrzyż na Kamiennej GórzePanorama Gdyni