Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Polska, Szymbark - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika anet_zb.

Wrzesień 2009
Dom do góry nogami
w Szymbarku byliśmy trzy razy. Znajduje się on w niewielkiej odległości od Gdańska, spokojnie więc można było zaplanować całodzienną wycieczkę w te okolice.
W Szymbarku - na obszarze najatrakcyjniejszej części Kaszubskiego Parku Krajobrazowego zwanym Szwajcarią Kaszubską znajduje się skansen przyciągający tłumy turystów. Można tu zobaczyć Dom do góry nogami, najdłuższą deskę świata, Dom Sybiraka (oryginalny), bunkier partyzantów Gryfa Pomorskiego.
Dom do góry nogami jest lekko pochylony, tak że wejście do środka powoduje niezwykłe doznania (pojawiają się problemy z równowagą). Wewnątrz domu wszystkie sprzęty są odwrócone do góry nogami.
Dom Sybiraka - zbudowany ok. 240 lat temu przez polskich zesłańców, podarowany został przez Polaków z okolic Irkucka. Jest oryginalnym świadkiem tragicznej historii. Rekonstrukcja obozowych warunków sowieckiego łagru robi niesamowite wrażenie.
Tuż za Domem Sybiraka stoi oryginalna lokomotywa z wagonami, którymi wywożono więźniów.Bunkier Gryfa Pomorskiego - w zrekonstruowanej ziemiance zobaczyć można wiele elementów wyposażenia wojskowego. Pod ziemią odbywa się prezentacja multimedialna nalotów samolotowych oraz trwających walk. Dwuminutowy seans robi niesamowite wrażenie, możemy poczuć i usłyszeć odgłosy wojny.
Najdłuższa deska świata - ma długość 36,83 m. Wpisana została w 2009 roku do Księgi Rekordów Guinessa. Stała się też głównym elementem stołu Noblisty na pamiątkę nagrody dla Lecha Wałęsy.Skansen położony jest wśród lasów i jezior, jest też doskonałym miejscem do wypoczynku.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 42)

najdłuższa deska świataSzymbarkalfabet  kaszubskiSzymbark