Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Polska, Kaszuby - Chmielno i okolice - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika anet_zb.

Czerwiec 2010
Chmielno

W niedzielę pięknego, czerwcowego dnia postanowiliśmy wyjechać poza miasto, aby zaczerpnąć świeżego powietrza i wypocząć z dala od Trójmiejskiego zgiełku. Wybraliśmy miejscowość na Kaszubach - Chmielno. Po drodze zwiedziliśmy także Sianowo, Nową Hutę. W Sianowie na uwagę zasługuje Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Kaszub, w Nowej Hucie Jezioro Kamienne z kamieniem diabelskim - kamień ma wysokość 5m i znajduje się na terenie rezerwatu Żurawie Błota. Rezerwat utworzono do ochrony rzadkich roślin wodnych (koło Mirachowa). Kaszuby rozciągają się malowniczo wśród łąk, lasów i jezior.

Chmielno znajduje się w samym sercu Kaszub, między trzema jeziorami: Białym, Rekowo i Kłodno, na terenie Kaszubskiego Parku Krajoznawczego. Słynie z Muzeum Ceramiki Kaszubskiej. Samo muzeum przedstawia historię rodziny Neclów, która od ponad stu lat na tych terenach zajmowała się wyrobem ceramiki, głównie z gliny. Oczywiście można zaliczyć tu spacer brzegiem jeziora i zjeść dobry obiad po kaszubsku, napić się piwa i kawy.

W Chmielnie można też zobaczyć starą checz (chatę) kaszubską, która stoi na tzw. Kaczym Rynku oraz kościół parafialny (pochodzący z 1845 roku), we wnętrzu którego podziwiać można malowidła haftu kaszubskiego, pięknie zdobione sklepienie.

Niedaleko Mirachowa znajduje się park miniatur - z miniaturowymi zabytkami (min. Wieża w Pizie, Sfinks, Statua wolności, Big Ben, i zabytki z Kaszub). Sam park nie zajmuje dużej powierzchni, nam za bardzo się nie spodobał.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 60)

Chmielnouliczka w ChmielnieChmielnoKościół w Chmielnie