Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Polska, Kraków - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika papuas.

Styczeń 2018
Józio
Kolejny dzień babci i dziadka i kolejny pobyt w Krakowie. Żadna to podróż, ale na zachętę wkleję kilka foto z wystawy w Muzeum Narodowym, która czynna będzie przez cały 2018 rok, a poświęcona jest twórczości Wyspiańskiego. Pastele, projekty witraży, projekty wymalowań, obrazy, projekty kostiumów teatralnych - jednym słowem twórczość zgromadzona w jednym miejscu - na II piętrze gmachu. Niżej na I piętrze też ciekawa ekspozycja - rękodzieło artystyczne na przestrzeni wieków + dama z łasiczką. Kupujemy więc 2 bilety i oglądamy obydwa piętra.Wszędzie można robić foto oprócz damy.
Na wystawie Wyspiańskiego właściwie trzeba by robić większość foto z jakimś filtrem, bo czasami sztuczne żółte światło skutecznie zabija oryginalne barwy obrazów.

Komentarze:


piea
2018-02-04


zapomniałam dopisać, że podobnie jak u Kolki u mnie też wisiała "kopia" dziecka nad łóżkiem, ale nie Wyspaiąńskiego...., jako dzieciak namiętnie zbierałam pocztówki dziewczynek Muszyńskiej-Zamorskiej - i kiedyś rodzice kupili mi taki spory obrazek w oleju (kopia oczywiście) z dziewczynką z gołębiem.... mam ją do dzisiaj....

piea
2018-02-04


bardzo ciekawa wystawa

AniaMW
2018-01-31


Też lubię Wyspiańskiego :)
Dzięki za info, będąc w Krakowie postaram się wygospodarować czas na tę wystawę.

Kolka
2018-01-30


Replika wisiała na moim łóżkiem ;) Kiedyś, chyba w większości domów wisiał Wyspiański i Da Vinci :))

Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 85)

Wyspiański w Narodowymkonserwacjajedna z salprojekty witraży