Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Polska, Krasiejów - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika papuas.

Lipiec 2012
Krasiejów

Kto słyszał o Krasiejowie? Krasiejów to wieś na Opolszczyźnie niedaleko Ozimka, gdzie wydobywano iły dla cementowni w Strzelcach Opolskich. Kiedy w pokładzie pojawiły się kości dinozaurów, którymi zainteresowali się naukowcy zrodził się pomysł, aby urządzić tutaj park dinozaurów. Nie jestem jakimś szalonym zwolennikiem oglądania makiet i sztucznych tworów, ale tutaj ma to uzasadnienie.

Fajna wycieczka rodzinna zwłaszcza dla rodziny z niewielkimi dziećmi. Przy ładnej pogodzie edukacyjny spacer po dużym terenie z szeregiem atrakcji dla milusińskich. Ja odwiedziłem Krasiejów z wnukami. Park Dinozaurów ciągle się rozbudowuje (coś nowego powstaje). Do większości dinozaurów podejść nie można (żeby dotknąć), ale modele doskonale rozmieszczone w terenie, który odpowiada wyobrażeniom o tamtym okresie. Zwiedzanie zaczyna się przejazdem kolejką przez tunel czasu, który wprowadza w temat powstawania życia. Następnie spacer ścieżką obok której makiety dinozaurów, a przy nich tablice informacyjne. Oczywiście ścieżka usystematyzowana jest według okresów geologicznych. W połowie trasy małe muzeum, gdzie oprócz eksponatów w gablotach można zobaczyć w pokładzie iłu (odkrywka) zachowane w sposób naturalny szczątki (nie ruszane i nie badane przez naukowców).

Po przejście przez muzeum dalszy ciąg ścieżki edukacyjnej na końcu której paleoakwarium. Tunel Czasu i Akwarium ogląda się w specjalnych okularach. Naprawdę fajnie zrobione, a w nim extra niespodzianka, której zdradzić nie mogę. Dobrze zrobione efekty specjalne przy ostatnim akwarium. Oczywiście na terenie znajdują się dodatkowe atrakcje dla dzieci - jakieś place zabaw, karuzela, jest oczywiście jadłodajnia (nie tylko dla dzieci. Widziałem o rzut beretem piaszczystą plażę nad wodą i myślę że i tam można dotrzeć. Jednym słowem na jednodniowy wyjazd godne polecenia.

Komentarze:


piea
2013-06-26


jestem też jak najbardziej za tworzeniem takich miejsc, zwłaszcza w takich miejscach:)) (wyszło mi masło maślane) głównie z myślą o naszych milusińskich :))

Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 23)

Krasiejówpark dinozaurówdinodolina dinozaurów