Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Polska, Inwałd - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika AniaMW.

Lipiec 2020
Inwałd
Czego nie udało nam się zrealizować w czerwcu, będąc w Wadowicach, na to przyszła pora w lipcu. Tym razem z pełnym sukcesem! Słoneczny, ciepły dzień, winda na wieżę czynna, można jechać.
Cały park w Inwałdzie obejmuje kilka sektorów: Park miniatur, mini zoo, Warownię, Dinolandię i Ogród Jana Pawła II. Bilety wstępu są połączone w pakiety; np. do Ogrodu Jana Pawła wchodzi się przez ... Dinolandię :)
W słoneczny dzień nawet ta Dinolandia nie tylko nie straszna,ale nawet całkiem przyjemna :) Cały teren ładnie zaaranżowany. Spotkaliśmy sporo rodzin z dziećmi - dla maluchów toświetna sprawa na cały wakacyjny dzień.
Naszym celem był jednak Ogród Jana Pawła II. Zaczynamy od wieży widokowej, żeby zobaczyć całość z góry i zorientować się co robić dalej. Miejsce okazało się niesamowite.
Wprawiło mnie w zachwyt porównywalny tylko z podobnie genialnym, gigantycznym muralem Boulevard Olimpico w Rio, przedstawiającym na ogromnej powierzchni twarze postaci z 5 kontynentów świata.
Dzieło z Inwałdu jest o tyle ciekawsze, że nie wystarczyło go ”namalować”, lecz całą powierzchnię 3 ha roślinnego malunku trzeba codziennie pielęgnować. Centralną część stanowi portret Jana Pawła II, po jednej stronie z krzewów bazylika wadowicka, a po drugiej - watykańska. Tyle widać z góry.
Do tego dochodzi wymiar duchowy, na 2 szlakach wokół ogrodu:
1/ Plenerowa galeria wielkoformatowych zdjęć, przedstawiających osobę Jana Pawła II - od najwcześniejszego dzieciństwa aż po Jego kanonizację. Wszystkie podpisy zdjęć zarówno w j.polskim, jak i angielskim;
2/ Ścieżka biograficzna - tabliczki z opisem ciekawostek z życia Jana Pawła II - opis w języku polskim i angielskim.
Polecam wszystkim, bez względu na wiek. Naprawdę warto.
Alejki wokół ogrodu wysadzone są platanami, więc nawet w upalny, słoneczny dzień zapewniają trochę cienia. Co kilka kroków są też ławki. Zadbano o najmniejsze detale.

Co warto zwiedzić?

Ogród Jana Pawła II -
szczegóły na www.ogrodjp2

Dinolandia -
Fajne miejsce dla dzieci na letnie wakacje. Dużo ciekawostek, różne dinozaury, od niewielkich po gigantyczne. Cały park starannie dopracowany. Poza prehistorią są tu całkiem współczesne atrakcje do ruchowej zabawy dla dzieci, np. ścianka wspinaczkowa, trampoliny i wiele innych, jest nawet ... plaża z piaskiem i leżakami. Można miło spędzić nawet cały dzień.

Park miniatur -
Mnie osobiście nie zachwycił, ale może już jestem ”zepsuta” większymi obiektami tego typu, odwiedzanymi wcześniej w różnych miejscach Europy. Przedstawia makiety typowych budowli z różnych kontynentów, jest np. bazylika św. Piotra z Watykanu, Plac św. Marka z Wenecji, jest mikro opera z Sydney, przykłady budowli z Egiptu, nawet kawałek chińskiego muru...

Porady i ważne informacje

Przed obiektami są dwa duże parkingi (bezpłatne!).
Na terenie Parku dostępne restauracje

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 50)

InwałdInwałdInwałdInwałdInwałd