Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Tajlandia, Ao Phang-nga - rajskie wyspy - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika kangur.

Marzec 2011
Slynna Bond Island...

Na rejs pośród rajskie wyspy zatoki Ao Phang-nga wybraliśmy się, po raz kolejny, z wielką przyjemnością. Biura turystyczne na Phuket dysponują ofertą kilkudziesięciu różnych wycieczek do tej bajecznej zatoki. Pozostaje tylko wybierać opcje, której wcześniej nie przerabialiśmy.

Zatoka Phang Nga, a po tajsku: Ao Phang-nga, to zatoka Morza Andamańskiego u wybrzeży Tajlandii pomiędzy wyspą Phuket, wyspami Phi Phi, a lądem stałym na Półwyspie Malajskim. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc jakie widzieliśmy w życiu. Ilekroć jesteśmy na Phuket, nie możemy sobie odmówić popłynięcia do tej cudownej zatoki z jej niesamowicie pięknymi wyspami.

Powierzchnia zatoki wynosi ok. 400 km2, Od roku 1981 większa jej cześć została objęta ochroną jako Park Narodowym Phang Nga. Wyspy w zatoce zbudowane są ze skał wapiennych porośniętych dżunglą. Łącznie na Phang-nga jest ok. 40 wysp o dziwacznych i fantastycznych kształtach. Wysokość górzystych form wysepek sięga nawet 275 m n.p.m. W większości z tych wysp znajdują się wyżłobione przez wodę jaskinie. Wnętrze niektórych wysp jest puste w środku, tworząc przepiękne laguny do których można dostać się poprzez ciasne groty, często dostępne tylko w czasie odpływu.

Jedna z takich jaskiń na wyspie Koh Tapu (Wyspa Gwóźdź) stała się słynna za sprawą filmu o agencie 007. Na wyspie tej, w filmie nakręconym w roku 1974 pt. „Człowiek ze złotym pistoletem” (w roli Bonda Roger Moore) miał swą kryjówkę czarny charakter - Francisco Scaramanga. Od tego czasu wyspa zyskała swą drugą nazwę - James Bond Island.

Z wyspą Koh Tapu związana jest tajska legenda. Według niej dawno, dawno temu rybak znany ze swych udanych połowów udał się po raz pierwszy w okolice wysp Koh Khao Phing Kan („Wyspy Pochylajace Sie Ku Sobie” - para wysp otaczających Koh Tapu). Zarzucił on swe sieci, lecz gdy je wyciągnął znalazł w nich tylko gwóźdź. Zdenerwowany odrzucił gwóźdź do wody lecz znowu wyłowił go podczas następnego połowu nie złapawszy ani jednej ryby. Sytuacja ta powtarzała się jeszcze wiele razy. W końcu rozwścieczony rybak dobył swego miecza i przeciął znienawidzony gwóźdź na dwie polowy. Jedna upadła na jego lodź a druga wpadła do wody tworząc wyspę Bond Island.

Co warto zwiedzić?

Ao Phang-nga to unikatowe miejsce. Bezwzględnie warto je zobaczyć :)

Porady i ważne informacje

Biura turystyczne na Phuket oferują wiele przeróżnych wycieczek do zatoki Phang Nga. Wycieczki, z reguły całodniowe, obejmują rejs pomiędzy wyspami, lub sea canoe - wyprawy kajakowe do jaskiń i lagun w obrębie zatoki albo przeróżne kombinacje. Do tego dochodzi wyżywienie (pyszne), napoje oraz transfer z... i do hotelu. Cena takich wycieczek to 2.500 - 2.800 bahtów za osobę, a po utargowaniu - 1.500 - 1.800 bahtów.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 60)

Koh Khao Phing Kan ...Rajskie wyspy zatoki...Plyniemy posrod wysp...Slynna Bond Island...Posrod rajskich wysp...W zatoce Phang-nga