Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Polska, Sopot - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika aroni54.

Październik 2010

Sopot o tej porze roku jest idealnym miejscem na prawdziwy wypoczynek, o ile słowo wypoczynek kojarzy się nam z absolutnym relaksem, ciszą, kontemplowaniem natury. Bajeczne kolory jesieni, jeżeli krzyki to tylko mew, szum morza ukoją najbardziej skołatane nerwy. Żeby nie było, że tak pusto i nudno, to dodam, że po falach ślizgają się windserferzy (całe mnóstwo), pływają żaglówki, w wodzie codziennie baraszkują wczesne morsy a po plaży biegają nad wyraz skromnie odziane panie i panowie.

Brzeg morza staje się jesienią wspaniałym miejscem aktywnego wypoczynku. Poczynając od spokojnych spacerowiczów poprzez maszerujących z kijkami, biegających i ćwiczących na piasku. Wspaniałe jest to, że są to osoby w bardzo różnym wieku, ćwiczące adekwatnie do swoich możliwości i nikt tu się niczemu nie dziwi.

Wzdłuż plaży, od Gdyni do Gdańska prowadzi promenada, która szczególnie popołudniami i wieczorami zapełnia się uprawiającymi jogging i nordic walking. Jeżeli dodam, że wzdłuż całej promenady jest ścieżka rowerowa, na której jest nieustanny ruch to Sopot jawi nam się jako mekka rekreacji. I tak jest w istocie.

Kto ma ochotę na wędrówki leśne, może wybrać się w okolice Opery Leśnej do Górnego Sopotu. Tereny moreny czołowej, niesamowite ścieżki, jary, wąwozy i co ważne - dobrze oznakowane szlaki pozwalają godzinami wędrować, tak że każdy włóczykij będzie uszczęśliwiony, bo i zmęczy się i naogląda pięknych widoków.

Mój kochany, swojski Sopot gwałtownie przeobraża się w luksusowy kurort. Zniknęły małe, urocze knajpki, kawiarenki z ich niepowtarzalnym klimatem. W miejscu jedynej w swoim rodzaju, prześlicznej herbaciarni na ul. Podjazd jest restauracja rybna „Wieloryb”. Wnętrze niesamowite, ceny również. Każdy miłośnik Sopotu pamięta kultowy Bar Mleczny na rogu Monciaka i Podjazdu. A teraz - sushi!!!

Łazienki Południowe, to teraz przepiękny kompleks hotelowo - gastronomiczny, rządzony i urządzony przez chińskiego właściciela. Bardzo ładny ale czy akurat tu pasuje? Łazienki Północne właśnie są rozbierane. Czym nas tym razem zaskoczą gospodarze miasta?

Obok starego, majestatycznego Grand Hotelu powstał Sheraton i nowoczesny Dom Zdrojowy. Wraz z kompleksem budynków mieszczących restauracje, kawiarnie, multikino, galerię wystawową - tworzą Centrum Haffnera.

Nie ma już Empiku na Monte Cassino, gdzie w deszczowe dni można było przy herbacie i ciastku przejrzeć gazety. Jest nowoczesny Empik w Centrum Haffnera, jakich setki we wszystkich galeriach handlowych. Cóż, nawet najdłuższe w Europie drewniane molo zmienia się. Już nie jest całkiem drewniane a ponadto powstaje przy nim wielka marina. Sopot otwiera się na wielki świat. Pewnie to dobrze, choć trochę żal dawnego klimatu.

Co warto zwiedzić?

  • Sopot - Muzeum Sopotu;

  • Gdynia - Skwer Kościuszki, Muzeum Oceanografii;

  • Gdańsk - Starówka, Bazylika, kościół św. Brygidy, Żuraw Gdański, Dwór Artusa;

  • Oliwa - Katedra, Pałac Opatów, park, zoo.

Porady i ważne informacje

Trójmiasto ma doskonałą komunikacje. Tramwaje, trolejbusy i SKM pozwalają szybko przemieszczać się. Nie radzę jeździć samochodem, korki jak wszędzie.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 41)