Oferty dnia

Narty we Włoszech - Narty w Cervinia

Cervinia. U stóp jednego z groźniej wyglądających szczytów Europy - Matterhornu (4478 m n.p.m.), w dolinie Aosty leży mała aczkolwiek bogata w tradycje narciarskie wioska - Breuil-Cervinia. Nartostrady tego resortu rozsiane są na południowych zboczach wspomnianej góry jednak nie ma to żadnego wpływu na ilość pokrywy śnieżnej, gdyż sama Cervinia leży na wysokości 2050 m n.p.m, a najwyższy punkt dostępny dla narciarzy sięga 3480 m n.p.m, ( po szwajcarskiej stronie nawet 3899 m). Dzięki tak wysokiej lokalizacji nie trzeba martwić się o warunki panujące na stoku, a gdyby ktoś chciał się upewnić to zamontowany na stokach system kamer i stacji meteo pozwala na bieżąco sprawdzać pogodę. W połączeniu ze szwajcarskim Zermatt, resort ten ma do zaoferowania 150 km tras o bardzo dużym przedziale trudności. Początkujący powinni zatrzymać się na Plan Maison, gdzie znajdą „ośle łączki” i lekko nachylone zbocza, z kolei średniozaawansowanych powinna zachwycić najdłuższa 8-kilometrowa, ale niezbyt trudna trasa Ventina, która dowiezie nas do samego miasteczka. Kto zaś lubi wyzwania i ostre trasy powinien skorzystać z czarnych tras po szwajcarskiej stronie. Maniacy prędkości mogą sprawdzić się na trasie 6bis, na której co roku organizowane są zawody w biciu rekordu prędkości, jednak może niech lepiej nie próbują bić obecnego rekordu - 251 km/h. Ciekawą propozycją dla snowboardzistów jest bogato wyposażony snowpark. Jest to bowiem najwyżej położony park w Europie (2800 m n.p.m.), zajmuje 4 ha, a jego długość wynosi 400m. W Cervini znaleźć można także wiele tras freeride’owych, na które może zabrać helikopter. Przyjazd do tego kurortu z dzieckiem to również trafny wybór. Jest kilka przedszkoli narciarskich, szkółek i, pomimo naprawdę wysokich gór, da się bez problemu znaleźć miejsca, gdzie najmłodsi mogą czuć się bezpiecznie. Cervinia oferuje także wiele możliwości odpoczynku na stoku, słynne są tutejsze tarasy słoneczne z leżakami. Bogata oferta lokali gastronomicznych i dyskotek w centrum miasta daje również wiele możliwości spędzenia wieczoru.

Skipass:

Wyciągi:

  • Gondole: 4
  • Wyciągi krzesełkowe: 10
  • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 1

Trasy i ich długość:

  • Czarne: 10 km
  • Czerwone: 95 km
  • Niebieskie: 45 km
  • Trasy biegowe: 8 km
Nie ma możliwości jazdy przy sztucznym świetle.

Ceny karnetów 6-dniowych - Cervinia:

  • Przed sezonem do 21.12: dorośli - 174 EUR, dzieci - 104,50 EUR
  • Wysoki sezon 22.12-07.04: dorośli - 204 EUR, dzieci - 122,50 EUR
  • Po sezonie od 08.04: dorośli - 184 EUR, dzieci - 110,50 EUR

Atrakcje dodatkowe na stoku:

  • snowpark (Indianpark)
  • freeride
  • heliskiing

Atrakcje dla dzieci:

  • przedszkole dla dzieci od 3. roku życia
  • szkółki narciarskie
  • klub dziecięcy na Plan Maison
  • tor saneczkowy

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Dużym wyborem poza narciarskich atrakcji mogą się tu cieszyć przede wszystkim goście lubiący spędzać czas w aktywny sposób. Ośrodek dysponuje naturalnym lodowiskiem, na którym można się poślizgać zarówno w dzień jak i po zachodzie słońca. Warto również zobaczyć organizowane na nim mecze hokeja. Kto ma jeszcze za dużo energii może ją spożytkować w centrum fitness lub na krytej pływalni. Dla wszystkich romantyków przygotowano nie lada atrakcję. Wieczorem w jednym ze schronisk można zasiąść do wystawnej kolacji, podczas której serwowane są specjały regionalnej kuchni, a po niej w towarzystwie instruktora zjeżdża się do miasta przy blasku księżyca. Z kolei entuzjaści adrenaliny we krwi powinni spróbować jazdy gokartami na lodzie, wspinaczki po zamarzniętych wodospadach, paraglidingu, czy lotu widokowego helikopterem. Cervinia nie zawodzi również pod względem imprezowym. Jest tu sporo czynnych do późna przytulnych knajpek, jak również pięć dyskotek.

Gdzie nocować w Cervinii?
Bardzo bogata oferta noclegów nie pozostawi żadnego z przyjeżdżających tu turystów bez dachu nad głową. Najwięcej miejsc noclegowych znajdziemy w kwaterach prywatnych i ekskluzywnych hotelach. Do dyspozycji turystów pozostają również dwa schroniska, a także camping.
http://www.cervinia.it/pages/CONSORZIO_COMPRENSORIO_CERVINO_i_en/485.

Program eventów na sezon:
brak.

Jak dojechać do Cervinii?
Z Warszawy kierujemy się autostradą A2 na Łódź, Poznań aż do Świecka gdzie przekraczamy granice z Niemcami. Po niemieckiej stronie trzymamy się drogi E51 na Lipsko i Norymbergę. Stąd drogami E50 i E43 na Ulm, Vaduz (Liechtenstein), Lugano, Como i Mediolan. Przed Mediolanem wjeżdżamy na autostradę nr A4 w kierunku Turynu. Z autostrady zjeżdżamy na drogę E25 na Pavone Canavese i Chatillon, gdzie skręcamy na drogę SS406 na Beuil-Cervinia.

Odległość - 1732 km (17 godzin).