Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Łotwa
Łotwa

Łotwa - przewodnik

Łotwa jest państwem położonym w Europie Północnej, nad Morzem Bałtyckim. Od Południa graniczy z Litwą, od Północy z Estonią, od wschodu z Rosją, a od Południowego - Wschodu z Białorusią. Zachód Łotwy zajmuje wybrzeże Morza Bałtyckiego. Łotwa jest członkiem Unii Europejskiej i NATO od 2004 r.

Łotwa jako oddzielne państwo powstała dopiero po I Wojnie Światowej. W przeszłości tereny te przechodziły z rąk do rąk. Na kulturę Łotwy oddziaływały silne wpływy niemieckie i skandynawski, które wciąż są widoczne.

Powierzchnię Łotwy, która wynosi 64 589 km2 zajmują głównie obszary nizinne. Najwyższym punktem na mapie Łotwy jest wzniesienie Gaizinkalns (312 m n.p.m.). Liczba ludności wynosi ok. 2,3 mln. Łotwa szczyci się pięknymi krajobrazami, oraz Parkami Narodowymi. Chętnie przyjeżdżają tu turyści z Europy Środkowej i Wschodniej.

Gdzie spędzić wakacje?

Łotwa nie należy do typowo wypoczynkowych miejsc. Jej chłodny klimat bowiem nie sprzyja rozwojowi masowej turystyki, jaką znamy z krajów Europy Zachodniej. Lato trwa tutaj krótko i nie należy do najgorętszych. Dostęp do morza i ładne wybrzeże dają jednak możliwość wypoczynku na plaży. Powstały tu także miejscowości wypoczynkowe jak Jümala (Majori), Ventsplis, czy Lipawa. które chętnie są odwiedzane przez mieszkańców Łotwy, a także sąsiednich państw. Miejscowości wypoczynkowe na Łotwie mogą zainteresować tych, którzy nie przepadają za tłumami turystów.

Co warto zwiedzić

Łotwa ma wiele do zaoferowania turystom. Większość atrakcji skupia się jednak w największych łotewskich miastach, takich jak Ryga, Daugavpils, czy Jelgava. Na Łotwie znajdziemy tez wiele zamków i pałacyków. Do najsłynniejszych twierdz należą te w Siguldzie, Cesis, Turaidzie i Dobele. Chcąc odpocząć i nacieszyć oczy wspaniałymi widokami warto udać się także do Parku Narodowego Gauja.Czas lokalny: GMT + 2 godziny, brak czasu letniego.
Czas przelotu: Warszawa - Ryga - ok. 1 godz. 40 min.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 333)
Łotwa - Zdjęcie
Łotwa - Zdjęcie Ryga - Dom Bractwa Czarnogłowych
Łotwa - Zdjęcie Ryga - Sobór Narodzenia Pańskiego. - W środku pięknie... i jak podniośle! Właśnie zaczyna się nabożeństwo.
Łotwa - Zdjęcie  - Albano jest częstym gościem tej restauracji.
Łotwa - Zdjęcie Panorama Rygi
Relacje z wakacji
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.