Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł

Zamach terrorystyczny w Ankarze

Zamach terrorystyczny w Ankarze

Silna eksplozja wstrząsnęła dziś centrum Ankary. W wybuchu, najprawdopodobniej samochodu pułapki, zginęły co najmniej dwie osoby, kilkadziesiąt zostało trannych.
 

Doniesienia tureckich mediów są sprzeczne co do przyczyny wybuchu, jednak najprawdopodobniejsza jest wersja, iż jest to efekt zamachu terrorystycznego, a dokładniej eksplozji samochodu-pułapki.

Zdarzenie miało miejsce w samym centrum dzielnicy Kizilay znanej z handlu i centrów handlowych. Krzyżują się tutaj główne ulice, nieopodal znajduje się siedziba premiera oraz metro. Siła eksplozji była tak silna, że z pobliskich biur i sklepów wyleciały szyby.


Na miejsce błyskawicznie wysłano karetki pogotowia i wozy straży pożarnej. Przybyła na miejsce policja oraz oddziały pirotechników obawiając się dalszych eksplozji ewakuowały oraz ogrodziły cały teren.

Liczba poszkodowanych
Tureckie media podają, iż w zamachu zginęły dwie osoby, a ponad 20 zostało rannych. Jednak zdaniem władz w wyniku wybuchu nikt nie zginął, są jednak ciężko ranni.

Zamachy terrorystyczne w Turcji
Na razie żadna z organizacji nie przyznała się do zamachu. W ciągu ostatnich lat w Turcji zamachów dokonywały głównie ugrupowania kurdyjskie i islamistyczne. Jedna z agencji podała, że po dzisiejszym wybuchu policja zatrzymała kobietę, która mogła mieć coś wspólnego ze zdarzeniem.

/ Fr / 2011-09-20

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: