Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł

Wyjazdy narciarskie w Alpy. Tam gdzie zawsze leży śnieg

Wyjazdy narciarskie w Alpy. Tam gdzie zawsze leży śnieg

Jesień i zima to sezon, kiedy jesteśmy nieco ospali, łakniemy słońca, rzadziej się ruszamy, zaszywamy w domu. Jednak wcale tak nie musi być! Można ten czas wykorzystać na łapanie zimowych promieni słońca, spędzanie czasu rodzinnie, na poznawanie kultury włoskiej i, co zaskakujące, na beztroską zabawę na śniegu jednocześnie!
 

Święta i ferie w Vale di Sole

Świetnym pomysłem na spędzenie ponurych dni jest wyjazd na narty w Alpy, a dokładniej w Dolomity. Organizator wyjazdów rodzinnych i kolonii dla dzieci firma Sztorm Grupa z Warszawy http://SztormGrupa.pl proponuje wyjazdy narciarskie do Włoch - konkretnie do Val di Sole. Już sama nazwa sugeruje, że słońca tam nie brakuje. Panują tam wyjątkowe warunki atmosferyczne, bo częste słońce przenika się z intensywnymi opadami śniegu, a to sprawia, że na narty czy snowboard we Włoszech warto wybrać się właśnie tam.

Jazda na nartach czy snowboardzie, aktywny wypoczynek, znakomite jedzenie, a do tego słońce pozytywnie wpływają na samopoczucie. Zarówno dorosłych, jak i dzieci. Jazda po śniegu to jedna z najprzyjemniejszych i dostępnych dla każdego sportowych aktywności. Szybka jazda wymaga sprawności fizycznej, ale jednocześnie podnosi poziom adrenaliny i endorfin, organizm dotlenia się, czujemy się radośni, wypoczywamy w ruchu, opalamy się i rzeźbimy sylwetkę bez zbędnego wysiłku. Nasze serce szybciej pompuje krew, słońce zwiększa poziom witaminy D3 w naszym organizmie, cholesterol obniża się. I, co ważne dla wielu z nas, podczas takiego intensywnego wyjazdu w Alpy możemy zapomnieć o diecie i cieszyć się włoskimi specjałami. Jeżdżąc bowiem spalamy ogromne ilości kalorii! A jadąc na zorganizowaną wyprawę i szusując pod okiem doświadczonych instruktorów nie musimy się martwić o swoje bezpieczeństwo i o wszelkie sprawy organizacyjne. Pozostaje nam jedynie założyć na narty i iść na wyciągi.

Rodzinny wyjazd w Dolomity

Wspólna jazda na nartach we Włoszech to także okazja do spędzenia czasu w rodzinnym gronie. A przecież tak rzadko mamy okazję, by podróżować razem z dziećmi i zajmować się wspólnymi pasjami. Wyjazdy narciarskie w Alpy skierowane są do całych rodzin, bez podziału na kategorie wiekowe. Najmłodsi pod opieką doświadczonych instruktorów mogą stawiać pierwsze kroki na jednej lub dwóch deskach, ćwiczyć ślizgi na stokach o małym nachyleniu i kształtować pierwsze nawyki związane z bezpieczną jazdą oraz poruszaniem się po zimowych kurortach. Dorośli, ale niedoświadczeni jeszcze narciarze także mogą nauczyć się jazdy na nartach czy snowboardzie. Nie trzeba się wstydzić swojej niewiedzy, czy minimalnych umiejętności - wyjazd w Dolomity i codziennie, pasjonujące treningi bardzo szybko z każdego nowicjusza zrobią wprawnego narciarza. A ci, którzy nie mają na nogach nart pierwszy raz, mogą cieszyć się szybszą i bardziej intensywną jazdą po dłuższych i trudniejszych trasach, które ciągną się w Dolomitach przez dziesiątki kilometrów.

Chwila oddechu dla rodziców

Rodzice, którzy chcą nieco odpocząć od zajmowania się dziećmi, a bardziej zająć się sobą (bo to bardzo dobrze wpływa na nastrój i „ładuje baterie” tak niezbędne na co dzień), mogą być pewni, że ich pociechy będą pod dobrą opieką. Podczas urlopu maluchy uczą się jazdy na nartach pod okiem instruktorów, są bezpieczne i mają wypełniony czas. Organizatorzy dbają o to, by poza grami i zabawami na świeżym powietrzu najmłodsi mogli bawić się także na terenie środka, a na koniec turnusu mogli rywalizować w narciarskich zawodach.

Jeśli więc nie masz jeszcze planu na aktywny sezon narciarski, pomysł na wyjazd w Alpy wydaje się najlepszy!

/ Fr /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA