Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Szwajcaria dla miłośników sportów zimowych: czym przyciąga Berneński Oberland?

Szwajcaria dla miłośników sportów zimowych: czym przyciąga Berneński Oberland?

Dla miłośników aktywnego wypoczynku Szwajcaria jest bez wątpienia jednym z najciekawszych kierunków niejednej wyprawy. Wielkie jeziora przyciągają miłośników sportów wodnych, z kolei górskie szlaki stają się główną atrakcją dla amatorów trekkingów. A w jaki sposób można tu spędzić czas zimą? Możliwości jest wiele - szczególnie jeśli docelowym kierunkiem wyprawy stanie się tak ciekawy region, jakim jest Berneński Oberland. Jakimi atrakcjami przyciąga turystów ta malownicza kraina?
 

Berneński Oberland, czyli dla każdego coś miłego

Berneński Oberland to wyjątkowy skrawek Szwajcarii, na terenie którego każdy turysta znajdzie dla siebie coś ciekawego. Bez względu na porę roku i warunki pogodowe, w tej części Szwajcarii nudzić się nie można. Na czym polega fenomen tej części kraju?

Oberland Berneński to malownicza część popularnego wśród turystów kantonu Berno, która przyciąga licznymi atrakcjami, dziką przyrodą oraz wspaniałą scenerią. Na turystów czekają tu zarówno potężne tafle jezior Brienz i Thun, jak i strome zbocza potężnych czterotysięczników. Tu, w Alpach Berneńskich, nudzić się nie można, przy czym najważniejsze atrakcje czekają tu na miłośników sportów zimowych. W jaki sposób mogą oni spędzać czas na terenie tej niezwykłej krainy?

Najważniejsze ośrodki narciarskie: gdzie warto spędzić ferie zimowe?

Zimą Berneński Oberland staje się rajem dla amatorów sportów zimowych. Jakim ośrodkom narciarskim warto tu poświęcić nieco więcej uwagi? Oto kilka miejscowości, na terenie których czekają doskonałe warunki dla wszystkich miłośników zimowych dyscyplin.

Położona w pięknej dolinie, jest miejscowością kuszącą licznymi atrakcjami. Potężne szczyty oraz trasy zjazdowe przyciągają tu wielu miłośników sportów zimowych, choć nie tylko te czynniki wpływają na turystyczną popularność Interlaken. Wielkim walorem tej miejscowości jest bliskość jezior Thun i Brienz. Latem jeziora te można podziwiać z pokładów wycieczkowych statków, zimą stają się one rajem dla... kajakarzy. Zimowe spływy mają wiele uroku, stały się też w ostatnich latach jedną z najważniejszych atrakcji Interlaken.

Nuda nie grozi też tym turystom, którzy zimowe ferie postanowią spędzić w rejonie miejscowości Adelboden. To jeden z najważniejszych terenów narciarskich w Alpach Berneńskich, na terenie którego czeka na gości wiele tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Jedną z ważniejszych atrakcji jest tu Sillern - szczyt znany z idealnych warunków do spokojnej, rekreacyjnej jazdy oraz popularnej (nie tylko wśród narciarzy) kolejki gondolowej. Miejscowość ta może też wiele zaoferować miłośnikom łyżwiarstwa oraz tym, którzy stawiają na zimową wspinaczkę. Można tu również brać udział w zimowych wyprawach na rakietach, w trakcie których jedną z ważniejszych atrakcji stają się... noclegi w igloo.

Specyficznymi atrakcjami kusi turystów również Gstaad - miejscowość będąca całorocznym rajem dla miłośników jazdy na rowerze. W tym ekskluzywnym ośrodku turystycznym można liczyć też na doskonałe warunki narciarskie. Skiregion Gstaad to sześć sektorów, które i początkującym, i doświadczonym narciarzom mogą sporo zaoferować. Dodatkową atrakcją może się tu okazać lista znanych gości, których ta alpejska miejscowość oczarowała do tego stopnia, że postanowili wybudować sobie na jej terenie dom. W gronie znanych mieszkańców ośrodka pojawia się m.in. Roman Polański, którego dom nosi nazwę „Milky Way” i jest jedną z ciekawszych atrakcji tego zimowego kurortu.

Ciekawą miejscowością, którą miłośników sportów zimowych może oczarować Berneński Oberland, jest też Grindewald. Łatwy dojazd jest wielkim walorem tego ośrodka narciarskiego, urzeka również dobre zagospodarowanie i piękna sceneria. Miłośników sportów zimowych przyciągają tutejsze tereny narciarskie, zlokalizowane na lodowcach Eiger i Watterhorn. Kuszą też trasy zjazdowe, których łączna długość wynosi około 160 km. A że towarzyszą im liczne wyciągi i kolejki, narciarze mogą tu korzystać z doskonałych warunków. Podobnie wygląda sytuacja w ośrodku narciarskim Meiringen-Hasliberg. Ze względu na swą różnorodność oraz dobre zagospodarowanie, stał się on miejscem polecanym szczególnie aktywnym rodzinom. Przyjazna atmosfera, zróżnicowane trasy zjazdowe oraz trasy dla biegaczy - oto walory tego familijnego ośrodka narciarskiego.

Polscy turyści coraz bardziej cenią sobie różnorodność - cechę, którą Berneński Oberland już dawno podbił serca miłośników sportów zimowych. W tej części Szwajcarii nudzić się nie można, a unikalne atrakcje sprawiają, że zimowy urlop u stóp Alp Berneńskich dla każdego z nas może się stać jedyną w swoim rodzaju przygodą.

/ Fr /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: