Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Legendarna Sycylia - co warto zobaczyć?

Legendarna Sycylia - co warto zobaczyć?

Sycylia najczęściej kojarzy nam się z włoską mafią. Tymczasem to idealne i spokojne miejsce na wakacyjny wypoczynek, połączony z kosztowaniem słynnej sycylijskiej kuchni. Atrakcji tu nie brakuje - słynny wulkan Etna, tajemnicze miasta oraz bizantyjskie zabytki to jedynie część czekających na nas wrażeń.
 


Coś dla miłośników egzotyki
Sycylia jest największą wyspą Morza Śródziemnego, której położenie oraz uwarunkowania historyczne sprawiają, że bez trudu poczujemy na niej powiew egzotyki. Chociaż należy ona do Włoch, to wiele ze znajdujących się na niej miast ma charakter orientalny, także dzięki ogromnej liczbie obcokrajowców. Dobrym przykładem może być Palermo - miejsce o niepowtarzalnym klimacie, pełne chaosu, a jednocześnie niezwykłego uroku. Znajdziemy tam mnóstwo tradycyjnych, lokalnych przysmaków m.in. owoców morza czy pachnących słońcem owoców. Samo ich kupowanie stanowi atrakcję - sprzedawane są na wielkich, historycznych bazarach, pełnych żywych barw oraz intrygujących zapachów. Warte zobaczenia są z pewnością także Syrakuzy, pełne ważnych zabytków z różnych epok, a także znaczących współczesnych obiektów.

Te miejsca budzą emocje
Każdy z nas słyszą z pewnością o słynnym wulkanie Etna. Do tej pory możemy zobaczyć wydobywającą się z niego parę i gazy, co niezwykle wpływa na wyobraźnię i budzi silne emocje. Warto zobaczyć to miejsce na własne oczy - taka wyprawa na długo pozostanie w naszej pamięci! Na Sycylii nie brak także idealnych miejsc na spokojny wypoczynek. Duża liczba piaszczystych, zadbanych plaż zachwyci każdego miłośnika beztroskiego relaksu. Co ważne, plaże na Sycylii nie będą tak zatłoczone jak w innych, bardziej popularnych wakacyjnych destylacjach Polaków. Do obowiązkowych punktów programu zaliczyć trzeba też wycieczkę na podobno najpiękniejszą plażę na Sycylii - Cefalu. Położona jest ona w malowniczej zatoce, a tuż obok znajduje się zabytkowa katedra ze słynną bizantyjską mozaiką.

Sycylijskie smakołyki
Kuchnia sycylijska to przede wszystkim zawsze świeże owoce oraz warzywa. To dzięki ich niepowtarzalnemu smakowi i zapachowi zaliczana jest ona do najlepszych na świecie, a jednocześnie do tych najbardziej korzystnych dla naszego zdrowia. Do najpopularniejszych produktów należą z pewnością słynne owoce cytrusowe, a także niewielkie pomidorki. Oprócz tego sycylijscy kucharze często sięgają po ryby - tuńczyka, sardynki czy anchois, jak również makaron i kuskus. Na deser zjemy soczyste owoce, lody oraz desery przygotowane z dodatkiem marcepanu. Jeśli marzy nam się pyszny wypoczynek na słonecznej Sycylii, warto zawczasu sprawdzić przeloty lotnicze, na przykład na stronie TravelOVO.pl. Dzięki coraz szerszej ofercie niedrogich biletów i wycieczek, możemy swobodnie podróżować w te strony.

Sycylia to idealne miejsce na leniwy, spokojny wypoczynek w samotności lub z najbliższymi. Spodoba się z pewnością miłośnikom słońca, malowniczych krajobrazów oraz pysznej i niezwykle zdrowej kuchni.

/ next, fot.wikimedia.org/Salvo Cannizzaro, licencja CC A-S A 3.0 Unported /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA