Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Emirates rozpoczął loty do Kijowa

Emirates rozpoczął loty do Kijowa

16 stycznia linia lotnicza Emirates rozpoczęła regularne połączenia na Ukrainę, a dokładniej do stolicy naszych wschodnich sąsiadów - Kijowa. Kijów stał się przy tym pierwszym ukraińskim miastem, do którego lata przewoźnik.
 

Inauguracyjny lot (EK171) rozpoczął się 16 stycznia na Międzynarodowym Lotnisku w Dubaju o godzinie 17:10. Na pokładzie samolotu gościło wielu dyplomatów oraz przedstawicieli przewoźnika, którzy zostali przywitani na Międzynarodowym Lotnisku Kijów-Boryspol przez delegację ukraińskiego rządu, a także reprezentantów tego portu lotniczego.

- Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni do naszego nowego połączenia między Kijowem a Dubajem i wierzymy, że przyczyni się ono do rozwoju biznesu i turystyki pomiędzy tymi miastami. Każdego roku ponad 150 000 Ukraińców odwiedza ZEA. Wiemy, że Dubaj jest popularnym kierunkiem wśród mieszkańców Ukrainy, którzy doceniają tamtejsze światowej klasy hotele, restauracje, obiekty oferujące rozrywkę, a także piękną pogodę i czyste, piaszczyste plaże. - powiedział Thierry Antinori, Wiceprezes i Dyrektor Handlowy linii Emirates.


Dzięki nowoczesnemu hubowi Emirates w Dubaju podróżujący z Kijowa będą mieli również dostęp do globalnej siatki Emirates, liczącej ponad 130 kierunków, w tym do wysp położonych na Oceanie Indyjskim, azjatyckich miast, a także wielu australijskich portów, dostępnych dzięki partnerstwu z Qantas.

Codzienne połączenie Emirates do Kijowa, obsługiwane przez Airbusa A340-500, istotnie wesprze handel pomiędzy tymi dwoma krajami, ułatwi ukraińskim firmom połączenie z ZEA, a także pozostałymi kierunkami z bogatej siatki połączeń przewoźnika. Więzy pomiędzy Ukrainą a ZEA zostały wzmocnione w ubiegłym roku poprzez otworzenie ambasady tego kraju w Kijowie.

Codzienny lot EK171 rozpoczyna się w Dubaju o godzinie 17:10, a kończy w Kijowie o godzinie 20:30 tego samego dnia. Samolot rejsu powrotnego startuje z Kijowa o godzinie 22:05 i ląduje w Dubaju o godzinie 04:45 następnego dnia.

/ Fr / 2014-01-21

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA