Oferty dnia

Sycylia we Włoszech

Sycylia - wyspa na Morzu Śródziemnym, oddzielona od Półwyspu Apenińskiego Cieśniną Mesyńską. Jej historia sięga wielu wieków przed naszą erą. Byli tu Fenicjanie (którzy założyli Palermo), Grecy, Rzymianie, Wandale, Ostrogoci, Arabowie, Normanowie, itd. Dopiero w II poł. XIX w. Sycylia została włączona do Królestwa Włoch. W 1947 r. otrzymała autonomię. Bardzo duży wpływ na gospodarkę i politykę wyspy miała tu osławiona sycylijska mafia. Sycylia jest jednym z biedniejszych regionów Włoch, dlatego tak ważna jest tu turystyka. Dzięki swojej historii i pięknym widokom wyspa stała się modnym kierunkiem turystycznym. Rozwinęło się tu wiele ośrodków oferujących turystom wszystko, czego zapragną.

Drugim co do wielkości miastem na wyspie, a jednocześnie miejscowością turystyczną jest położona u stóp Etny, Katania. Szczyci się ona bogatą historią. Przeplatają się tu zabytki starożytności z barokowymi. Co roku przyjeżdża tu wielu turystów. Jest to miejsce, gdzie znajdziemy liczne hotele, restauracje i puby. Plaże są tu długie, piaszczysto-żwirowe. Ograniczają je wysokie klify. Niestety, dno morskie pokryte jest tu kamieniami. Jest to miejsce, gdzie można doskonale wypocząć i jednocześnie obcować z historią i kulturą tej niezwykłej wyspy, jaką jest Sycylia.

Kolejnym turystycznym miasteczkiem jest tu Taormina. Miejscowość ta, podobnie jak Katania położona jest u stóp wulkanu Etna. Znajdziemy tu piękne plaże, dobrze rozwiniętą bazę noclegową i gastronomiczną. Jednocześnie jest to spokojne i urokliwe miasteczko ze wspaniałymi widokami. Znajdują się tu pozostałości po starożytnych budowlach, zabytkowy port i świetne warunki do uprawiania sportów wodnych. Panuje tu niezwykła, prawdziwa atmosfera sycylijskiego miasteczka.

Cassibile jest niewielką miejscowością turystyczną, położoną w odległości ok. 15 km od Syrakuz - historycznego miasta we wschodniej Sycylii. Plażową dzielnicą Cassibile jest Fontane Bianche. Plaża jest tu bardzo ładna i piaszczysta. Znajdują się tu liczne hotele, kilka restauracji i barów.

Perełką sycylijskiego wybrzeża nazywana jest miejscowość turystyczna położona 50 km na Wschód od Palermo - Cefalu. Nad miasteczkiem góruje potężna skała La Rocca, co gwarantuje piękne widoki. Znajdziemy tu czyste, piaszczyste plaże oraz jedne z najlepszych hoteli na wyspie. Baza noclegowa jest tu dobrze rozwinięta. Są tu liczne restauracje, bary i sklepy. Cefalu jest bardzo urokliwym miejscem, gdzie oprócz hoteli natkniemy się na kilka zabytków, m. in. XII-wieczną katedrę oraz liczne kościoły.