Oferty dnia

Co zwiedzić w Genui?

Zwiedzanie Genui - podpowiadamy co warto zobaczyć w stolicy Ligurii. Słynne włoskie miasto od wieków jest oknem na świat nie tylko samych Włoch, ale także i reszty Europy. To właśnie stąd pochodził odkrywca Ameryki - Krzysztof Kolumb, a bogata historia republiki genueńskiej pozostawiła po sobie wiele zabytków i miejsc, które na pewno warto zobaczyć podczas swej podróży po słonecznej Italii.

rmi, fot.wikimedia.org / 2013-08-11
Komentarze:

piea
2013-08-26

Do wyżej opisanych miejsc dodałabym jeszcze wspaniałe palazza na eleganckiej Via Garibaldi (historyczna Strada Nuova), koniecznie też Porta Soprano, urokliwe i mega-wąskie uliczki zwane carruggia w starej Genui i 8-ramienną konstrukcję Il Grande Bigo, stojącą w Porto Antico, z której można podziwiać wspaniałą panoramę miasta!

Genua to przepiękne, choć niezwykle chaotyczne miasto, ale posiadające duszę mimo podwójnego oblicza (bałagan, chaos, oddrapane, zaniedbane kamienice, śmieci, itd... ale jednocześnie tuz obok wspaniałe aleje, pałace i ville z barokowymi freskami, piękny pałac dożów genueńskich i wiele innych cudowności)