Oferty dnia

Kuchnia sycylijska

Co warto zjeść na Sycylii, jaka jest kuchnia włoska na Sycylii? Kiedy mówimy „kuchnia włoska”, na myśl przychodzą od razu pizza i spaghetti. Włochy mają jednak tyle smaków, co regionów, a każdy z nich charakteryzuje się własnymi, specyficznymi specjałami kulinarnymi. Jedną z najbardziej urozmaiconych i różnorodnych, jest z pewnością kuchnia sycylijska.

kpl, fot. wikimedia.org / 2013-06-02
Komentarze:

piea
2013-06-03

Hmm... Sycylia..... miejsce, do którego planuję kiedyś w końcu trafić:)), ale zawsze jak rozważam wyjazd tam: to albo wychodzi mi że z południa za daleko jest do pięknego Cefalu, Palermo, Erice, Monreale..., a jak znajdę hotel na północy, to za daleko mi do Syrakuz, Agrygentu, do cudnych Scala dei Turchi... i jakby nie patrzeć to tygodniowy wypad na tę wyspę to stanowczo za mało!
Wychodzi na to , że trzeba będzie jechać na 2 tygodnie: tydzień pozwiedzac i tydzień gdzieś wypocząć :)), co w moim przypadku oznacza kolejne zwiedzanie, tyle, że najbliższej okolicy, no i te smaki sycylijskiej kuchni, zapachy pomidorów, oliwy i wina...hmm.... sie znów rozmarzyłam!