Oferty dnia

Chorwacja - przewodnik na wakacje Chorwacja


Chorwacja leży w południowej Europie na Półwyspie Bałkańskim. Graniczy od północy ze Słowenią i Węgrami, od wschodu z Serbią a od południa z Czarnogórą oraz Bośnią i Hercegowiną. Cała zachodnia granica państwa jest wybrzeżem Adriatyckim. Chorwacja uzyskała niepodległość w 1991 roku, odłączając się od Jugosławii. Chorwacja jest krajem jednolitym pod względem narodowości - 90% mieszkańców to Chorwaci, 5% stanowią Serbowie, a pozostałe 5% - inne nacje. Chorwacja jest krajem bardzo turystycznym ze względu na piękne wybrzeże i gorące lata. Z roku na rok coraz więcej osób spędza swoje urlopy w Chorwacji, co w efekcie sprawia, że jest tam coraz tłoczniej i drożej.

Gdzie spędzić wakacje w Chorwacji?


Miejsc wypoczynkowych jest w Chorwacji mnóstwo. Całe wybrzeże, liczące sobie prawie 6000 km długości, pokryte jest mniejszymi i większymi miasteczkami, w których znajdziemy miejsca noclegowe, restauracje i kawałek plaży. Do wyboru jest półwysep Istra, Wybrzeże Dalmackie oraz wyspy na Adriatyku. Wybierając Istrię, można wypocząć m.in. w Puli czy w Rovinj. Jadąc na wybrzeże można zatrzymać się w jednej z wielu miejscowości po drodze, jak np. Senj, Rogoznica, Baška Voda, Makarska czy Srebreno. W miasteczku Nin można poczuć wspaniały i urokliwy klimat Chorwacji. Są to z reguły niewielkie, typowo wypoczynkowe kurorty położone nieopodal większych, znanych wszystkim miast, jak Zadar, Split czy Dubrownik, dlatego bez problemu można dojechać do wybranego miasta, aby je zwiedzić. Chcąc odpocząć na wyspie można się wybrać na Krk, Brač, Korčula lub Hvar.
Więcej informacji o miescach, do których warto wyjechać na wakacje:

Co warto zwiedzić w Chorwacji?


W Chorwacji jest sporo miejsc, których nie można pominąć podczas poznawania kraju, ponieważ wizyta straciłaby na wartości. Najważniejsze i najbardziej znane miasta: Zadar, Split, Dubrownik, Trogir, Rijeka i Šibenik zachęcają starą i ciekawą zabudową. Parki Narodowe: Kornati, Jezior Plitwickich i Krka kuszą wspaniałą przyrodą i nietypowymi wodospadami. Warto też zajrzeć do Zagrzebia i zobaczyć, jak żyje się w stolicy Chorwacji, z dala od morza i upałów.
Czas lokalny:
GMT + 1 godzina, w okresie letnim GMT + 2 godziny, czyli jadąc do Chorwacji Polacy nie muszą przestawiać zegarków.

Czas lotu samolotem:
Warszawa - Dubrownik - ok. 2h.

Zdjęcia z Chorwacji

wypłyniemy dziś nad ranem - Zdjęcie wypłyniemy dziś nad ranem
 - Zdjęcie
Plitvice - Zdjęcie Plitvice
jestesmy na wczasach... - Zdjęcie jestesmy na wczasach...
 - Zdjęcie
Plitvice - Zdjęcie Plitvice

Relecje z wakacji z Chorwacji

Ciekawostki

Ciekawe miejsca

Kuchania i potrawy