Oferty dnia

Wycieczki fakultatywne w Turcji

Turcja oferuje turystom wiele atrakcji. Oprócz wspaniałych kurortów, znajdziemy tu także wiele miejsc godnych odwiedzenia. Dlatego też niezależnie od wybranego na odpoczynek ośrodka warto wybrać się na jedną z tutejszych wycieczek fakultatywnych.

mzi, fot. wikimedia.org / 2010-10-15
Komentarze:

annamika5
2010-10-15

Ja też bardzo mile wspominam objazdówke po Turcji, choć było to 10 lat temu.Oprócz zażywania wypoczynku na pięknych plażach koniecznie trzeba zobaczyć ciekawe miejsca.Wydaje mi się,że wersja pobyt+ objazd jest najlepsza.Polecałabym jeszcze miasto Konya w drodze z południa do Kapadocji.Droga prowadzi przez bezkresne stepy Anatolii.W mieście jest mauzoleum założyciela zakonu tańczących derwiszy Mevlany, ładny meczet , a w muzeum, wśród różnych eksponatów można zobaczyć relikwie typu ,,włos z brody Mahometa".To już prawdziwa Turcja trochę inna niż w śródziemnomorskich kurortach.Tam Muezin wzywający do modlitwy z minaretu to nie głos z odtwarzacza, ale żywy człowiek.
Co do Pammukale, to kiedyś było piękne, ale Turcy wybudowali hotele na szczycie bawełnianej góry i doprowadzili do tego,że źródła wapienne zanikły.Kiedy tam byłam hotele były już wyburzone (został betonowy plac na szczycie góry), a głównym kanałem płynęła ,,zwykła woda". Ta w zagłębieniach jeszcze miała piękny szmaragdowy kolor. Teraz na zdjęciach u Agnieszki z tego roku i innych travelmaniaków widzę,że wody w tych misach już prawie nie ma, albo jest szara.Urok Pammukale pewnie straciliśmy na zawsze.

piea
2010-10-15

Niestety Stambuł jest za daleko żeby dojechac tam z kurortów położonych nad m. śródziemnym czy egejskim. Ja Turcje zachodnią (Stambuł-Ankara-Kapadocja-Konya-Pammukale-marmaris-Efez, Pergamon) objechałam będąc na morderczej- (3,5 tys km), ale bardzo ciekawej objazdówce i sporo opisanych w powyższym artykule atrakcji miałam przyjemność poznac będąc w Oludeniz. Wycieczki sa super, no ,może poza wspomnianym tu Pammukale- mnie to miejsce bardzo rozczarowało- taki kit dla turystów....znacznie lepiej wygladaja na zdjęciach a o Basenie Kleopatry nie chcę się nawet wypowiadać... to jakaś farsa! Generalnie Turcja przepiękna i warto zdecydowac się na objazdówkę, aby choc trochę "liznąc" atrakcji tego kraju.