Oferty dnia

Ser feta - dar bogów czy cyklopów?

Bogowie olimpijscy wcale nie żywili się tylko nektarem i ambrozją! Obserwując mieszkańców ziemi, lubili również pogryzać białą i kruchą fetę. I kiedyś wpadli na ciekawy pomysł...

asp / 2012-02-29
Komentarze:

sgos
2012-04-25

Ja po pobycie w Grecji zakochałam się w kuchni śródziemnomorskiej, ser feta czy oliwa z oliwek kupowana u nas w marketach to porażka przy prawdziwych wyrobach greckich, poprostu raj dla brzucha i mimo, że zajadałam się różnymi potrawami, nie przytyłam, a nawet schudłam, co do wycieczki to byłam na Krecie, bardzo polecam się tam wybrać, bajeczny zakątek, zapłaciłam niedrogo, bp z którym się wybrałam to alfa star, też warte polecenia.

kangur
2012-03-01

Australijska feta nie jest zla...w salatkach nie czuc roznicy. Dunska feta jest chyba najgorsza. Mozna tu tez kupic fete bulgarska z owczego mleka i ta najbardziej przypomina grecka. Grecka fete mozna kupic w greckich sklepach Gaganis i Omega - przyjezdza z Grecji w beczkach...owcza jest pyszna a kozia...to juz dla koneserow :)

annag
2012-02-29

Jadłam najróżniejsze potrawy z fetą i zawsze mi smakowały. Wydaje mi się, że w Polsce jednak nie umiemy przyrządzić greckich potraw tak starannie jak to się robi tam, na miejscu. Chciałabym bardzo polecieć w tym roku np na Korfu i tam zasmakować tych wszystkich przysmaków. Grecy są niesamowitymi kucharzami! A do tego sama wyspa ponoć jest urocza. Przeglądałam sobie dzisiaj właśnie katalog alfy i zamarzyłam się nad zdjęciami z tego rejonu. Dużo bym dała żeby tam teraz być!