Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Francja, Les Arcs - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika KlaudiaRakocz.

Styczeń 2010, hotel: Pierre & Vacances


Porady i ważne informacje

Les Portes du Soleil
Tereny narciarskie na wysokości 800 - 2460 m n.p.m. Maksymalna różnica poziomów 1460 m. Trasy narciarskie w Avoriaz: 70 km. Francuskie ośrodki narciarskie Avoriaz, Châtel, Les Gets i Morzine wraz z czterema mniejszymi miejscowościami wchodzą w skład jednego z największych regionów narciarskich na świecie Les Portes du Soleil czyli Wrót Słońca. Położony w Górnej Sabaudii, między Jeziorem Genewskim i Mont Blanc, dysponuje terenami narciarskimi o powierzchni ponad 400 km2, rozciągającymi się po obu stronach granicy francusko-szwajcarskiej, łącznie ok. 650 km tras.

Le Grand Massif
Tereny narciarskie na wysokości 700 - 2500 m n.p.m. Maksymalna różnica poziomów 1800 m. Najwyżej położony jest teren Grandes Platières (2480 m n.p.m.), na który można wjechać gondolą. Rozpościera się stąd piękny widok na Mont Blanc.Nowoczesny ośrodek narciarski Flaine oraz pobliskie miejscowości tworzą jeden z największych we Francji regionów narciarskich Le Grand Massif. Położony w Górnej Sabaudii, 60 km od Genewy. Cztery główne ośrodki połączone są systemem wyciągów tworząc zróżnicowany teren narciarski o łącznej długości tras 265 km. Świetny zarówno dla narciarzy o każdym stopniu zaawansowania, jak i dla rodzin z dziećmi.

Alpe d’Huez
Tereny narciarskie na wysokości 1120-3330 m n.p.m. Maksymalna różnica poziomów 2210 m.248 km tras. Dodatkowo: lodowiec Sarenne i de La Girose, de Mont de Lans.
Alpe d'Huez, które leży w malowniczym masywie górskim Grandes Rousses, stało się jednym z najbardziej znanych etapów rajdu Tour de France. Tutaj miały miejsce Igrzyska Olimpijskie w roku 1968 w Grenoble. Teren narciarski zaliczany do 10 najlepszych na świecie. Słoneczne i pewne śniegowo stoki na wysokości do 3.330 m, nieograniczone możliwości zjazdów w głębokim śniegu i świetne snowparki. Alpe d'Huez leży na wysokości 1.860 m, rozpościera się stąd niepowtarzalny widok szczytów: Pic Blanc (3.330 m) i l’Entendard (3.470 m).Najdłuższy zjazd Piste de Sarenne - 16 km.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 6)