Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Norwegia, Jostedalsbreen - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika ALEKJE.

Październik 2010

Jostedalsbreen to największy lodowiec w kontynentalnej Europie. Leży w południowo-zachodniej części Norwegii. Ogólna powierzchnia lodowca wynosi 487 km kwadratowych.

Moja/nasza wyprawa na lodowiec Jostedalsbreen była bardzo spontaniczna. W czwartek podjęliśmy decyzje, że dnia następnego po pracy wyruszamy. Pogoda nie była za ciekawa. Deszcze, wiatry, mgła i brak słońca o tej porze roku w Norwegii to raczej normalne, zdążyliśmy się już do tego przyzwyczaić, ale nie jak mamy jechać na lodowiec...

W piątek po pracy wyruszamy do miejscowości Gol na nocleg, pogoda paskudna, po drodze wypadek, trasę która zwykle robimy w trzy godziny tego dnia pokonujemy ją w 5,5 godziny. My to my, ale znajomi są już zniechęceni oglądaniem lodowca. W końcu dobijamy od miejscowości Gol, szybka kolacja, i lulu, rano trzeba wstać...

Sobota godz. 9.00 wyruszamy w stronę Jostedal mamy 240 km do pokonania w tym przeprawę promową w Lardal.

Na miejscu jesteśmy około godz. 14.00. Z parkingu który jest przy lodowcu jeszcze jakieś 30 minut i jesteśmy pod lodowcem... Lodowiec robi niesamowite wrażenie. Zobaczyć lodowiec było moim marzeniem dość długo, zawsze coś stawało na drodze, a przecież nie mieliśmy do niego aż tak daleko...

Co warto zwiedzić?

  • Jostedalsbreen,
  • Sogn og Fjordane.

Porady i ważne informacje

Komentarze:


hooltayka
2014-10-24


Aniu...bardzo podobają mi się Twoje zdjęcia i relacja z pięknej Norwegii.

iwonka
2014-10-24


Aniu, znam zdjęcia z innego portalu, obejrzałam jeszcze raz, piękne tak jak piękna jest Norwegia. Czekam na następne relacje.

ALEKJE
2014-10-23


piea bardzo dziękuję i jest mi miło że moje zdjęcia Ci się podobają :) tak mieszkam w tym pięknym kraju :) z chęcią bym poznała Anię która mieszka w Norwegii i jest na portalu :)

piea
2014-10-22


piękne zdjęcia cudownego lodowca; Norwegia wciąż jest jeszcze przede mną; mam nadzieję, że wkrótce się wybierzemy i tam.
Aniu, z tekstu wynika, że mieszkasz z rodzinką w Norwegii - to jesteś tu już drugą na naszym portalu rodaczką mieszkającą w tym cudnym kraju; tamta też jest zresztą Ania:))

no i mamy tu jeszcze trzecią fankę Norwegii - też wielką pasjonatkę i miłośniczkę tego kraju, bywającą w tej części świata wielokrotnie i dość często - i też jest Ania :))
coś jest na rzeczy, że tak ciagnie te Anie do Norwegii... :))

Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 28)