Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Austria, Wiedeń - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika anet_zb.

Lipiec 2009
katedra św. Stefana

W Wiedniu spędziliśmy dwa dni. Mieszkaliśmy w hotelu prowadzonym przez Polaków na obrzeżach miasta - w miejscowości Fohrenhain. Cena za jedną dobę to 22 euro od osoby, do tego wliczone było pyszne śniadanie. Pogoda trochę nie dopisała, gdyż prawie przez cały czas padał deszcz, tylko co jakiś czas przez gęste chmury przedzierało się słońce. To jednak nie zniechęciło nas to zwiedzania tego pięknego miasta.

Niewątpliwie największą atrakcją stolicy Austrii jest Hofburg - kompleks budynków, placów dziedzińców i ogrodów. Przez siedem wieków był rezydencją Habsburgów.

Godna podziwu jest też katedra św. Stefana - znajduje się w centrum starówki i należy do „najwspanialszych klejnotów” gotyku w Wiedniu i w całej Austrii. Jest najważniejszym punktem orientacyjnym w mieście. Zgromadzone w katedrze liczne dzieła sztuki, pomysłowo eksponowane, rozpraszają i ożywiają surowe gotyckie wnętrze.

Ciekawy jest też Park Miejski, przez który przepływa malowniczy strumień zwany Wiedenką. Znajdują się tu liczne pomniki i posągi sławnych ludzi: m.in. Franza Schuberta oraz Johana Straussa. Przejście alejkami parku jest pełne tajemnic i magicznej atmosfery.

Plac Graben - jest jednym z ważniejszych punktów w mieście. Otaczają go bogate pałace i eleganckie sklepy. Na placu znajduje się Kolumna Trójcy Świętej, wzniesiona przez cesarza Leopolda I na pamiątkę ocalenia go od straszliwej epidemii dżumy. Właśnie w tym miejscu pospiesznie grzebano zwłoki tych, którzy pomarli od zarazy.

Schonbrunn - można porównać z Wersalem, był letnią rezydencją rodziny cesarskiej, należy do najwspanialszych pałaców barokowych w Europie.

Wiedeń jest miastem pełnym uroku. Na każdym kroku kawiarenki serwują kawę na kilkadziesiąt sposobów, a także przepyszne ciastka i desery. Słychać jest muzykę wygrywaną przez licznych grajków. Dwa dni to za mało aby zobaczyć wszystko ale wystarczy aby poczuć klimat i zatęsknić za powrotem do tego niezwykłego miejsca, bogatego w liczne zabytki historyczne, ciekawą architekturę, piękne ogrody i liczne atrakcje.

Co warto zwiedzić?

Cały Wiedeń

Porady i ważne informacje

http://www.pzmtravel.com.pl/pzmhotele/austria,1736.html - nocleg mieliśmy zarezerwowany przez tą stronę

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 74)

katedra św. Stefanakatedra św. Stefanawnętrze katedry wnętrze katedrywnętrze katedrywnętrze katedry