Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Austria, Zell am See, Fusch an der Großglocknerstraße - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika danutar.

Lipiec 2020
Statek odpłynął, a my cieszyliśmy się pięknymi widokami na jezioro.

Uroczym miasteczkiem, które odwiedziliśmy w czasie naszego lipcowego pobytu w austriackich Alpach jest Zell am See, położone przepięknie nad jeziorem Zeller, około 60 km od Salzburga. Jezioro i zlokalizowane na jego brzegu miasto otoczone są ze wszystkich stron górami, więc widoki naprawdę zachwycają. Spacerując promenadą wzdłuż brzegu jeziora możemy podziwiać widoki na Alpy, w tym również na pasmo Wysokich Taurów, które były głównym celem naszego wyjazdu. W Zell am See warte uwagi jest też urokliwe Stare Miasto – pełne turystów (nawet w koronawirusowym czasie), klimatycznych restauracyjek i sklepów z pamiątkami. Wszystko wręcz nieprawdopodobnie ukwiecone i zadbane.

Mieszkaliśmy niedaleko, ok. 12 km od Zell am See – w miejscowości Fusch an der Großglocknerstraße, położonej w Parku Narodowym Wysokich Taurów. To typowo turystyczna wioska pełna pensjonatów z ukwieconymi balkonami, kościołem w samym centrum, wartkim strumieniem spływającym z pobliskich gór i szumiącym wodospadem Hirzbach. Miejscowość usytuowana jest na początku Großglockner Hochalpenstraße. Stanowi więc świetną bazę wypadową dla wszystkich, którzy - jak my – zaplanowali sobie przejazd tą przepiękną alpejską trasą, będącą najwyżej położoną asfaltową drogą samochodową w Austrii.

Zapraszam więc do galerii na spacer po Zell am See oraz po Fusch.


Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 73)

Do Zell am See można dojechać pociągiem, ale my, oczywiście podróżowaliśmy autem :)Akurat stała kolejka na statek, więc obeszliśmy ją szerokim łukiem......Statek odpłynął, a my cieszyliśmy się pięknymi widokami na jezioro.Na przeciwległym brzegu - typowa alpejska zabudowa......