Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Australia, Aldinga Beach i Port Willunga - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika kangur.

Czerwiec 2020
I juz pada...
Podróż z cyklu Wakacje w cieniu koronawirusa :) Zdjecia pochodza z lutego, marca, kwietnia, czerwca i sierpnia 2020 roku.

Port Willunga byl w drugiej polowie XIX wieku waznym portem obslugujacym statki transportujace zboze do Adelajdy oraz portem rybackim. Portowe molo, zbudowane w 1853 r. mialo 145 metrow dlugosci. Po rozbudowaniu kolei i zamknieciu kilku lokalnych mlynow port ztracil na znaczeniu i w poczatkach XX w. molo bylo jedynie atrakcja turystyczna. Powoli niszczalo az, w koncu, zostalo zniszczone przez sztorm w roku 1913. Dzis pozostalo po nim jedynie kilkanascie butwiejacych drewnianych slupow.

Pamiątką po porcie rybackim są wykute w klifie groty używane przez rybaków do przechowywania sieci, zapasowych żagli i innych sprzętów..

Miasteczko Aldinga uzyskało prawa miejskie w 1850 roku. Plaża Aldinga Beach jest jedną paru podadelajdzkich plaż samochodowych - można na nią wjechać samochodem. Ciągnie się od Sellick Beach na południu po cypel Snapper Point. Dalej zaczyna się plaża Port Willunga, która ciągnie się do cypla Blanche Point..

Aldinga znaczy w języku miejscowych Aborygenów „wiele wody/dużo wody/ogrom wody”., Willunga zaś „miejsce zielonych drzew”.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 252)

Rzut oka na plaze Pt. Willunga od strony AldingiLora pizmowa na kufliku sąsiadaWinnice McLaren Vale w zimowej szacieGaj oliwny. Dwa rozne gatunki drzew oliwnych.Aldinga. Plaza Silver Sands - Srebrne PiaskiKwitnie cos lubiace sol i piasek