Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Saint-Barthelemy, Gustavia - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika adaf.

Listopad 2010
Gustavia

St Barts jest typową karaibską wyspą z upalnym klimatem, wspaniałą roślinnością i wspaniałymi plażami. W samej Gustavii najpopularniejsza plażą jest Shell Beach położona w przepięknej zatoce z olbrzymimi polami wyrzuconych na brzeg muszelek (stad nazwa).

Gustavia jest największą miejscowością na małej karaibskiej wyspie Saint Barthelemy zwanej przez miejscowych St Barts (St Barth). Wyspa ta posiada ciekawą historię własności. Pierwotnie była terytorium Francji, która sprzedała ją Szwecji za prawa handlowe Geteborga. Następnie wyspa ta ponownie wróciła do Francji. Tak wiec nazwa miasta Gustavia pochodzi z okresu szwedzkiego tej wyspy.

Dzięki temu, ze jest to terytorium Francji, opłaty za rozmowy telefoniczne są takie jak na terenie Unii Europejskiej. W sklepach można płacić zarówno Euro jak i dolarami, przyjmowane są także lokalne wyspiarskie banknoty. Można dotrzeć na wyspę samolotem (nieduże lotnisko, dla lokalnych samolotów - z Europy z przesiadką w San Juan w Puerto Rico), promem (z St Martin) lub statkiem.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 24)

GustaviaGustaviaGustaviaGustaviaGustaviaGustavia