Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Forum dyskusyjne

Nie jesteś zalogowany.

 Reklama

Travelmaniacy.pl

#16 2011-01-30 12:40:30

aknolinka

Re: Tunezja- wycieczki fakultatywne...

Byliśmy na wycieczce fakultatywnej w EL Jem (Al-Dżamm) - amfiteatr, który zachował się w lepszym stanie niż rzymskie Koloseum i jest trzecim co do wielkości amfiteatrem na świecie. Wycieczka organizowana przez hotel, tunezyjski przewodnik mówiący po polsku. Polecam również zwiedzanie Monastiru: mauzoleum Habiba Burgiby, pierwszego prezydenta niepodległej Tunezji, medinę z tradycyjnymi targowiskami oraz średniowieczną kazbę, obok znajduje się urokliwa plaża. W Kairouan warto zobaczyć Wielki Meczet, mauzoleum oraz baseny Aghlabidów - najpotężniejszej dynastii w Tunezji, warto odwiedzić także fabrykę dywanów. Zwiedziliśmy także Susę (Sousse) -trzecie pod względem wielkości miasto w Tunezji, warto zobaczyć Wielki Meczet, Ribat, medynę, katakumby. Polecam również urokliwe miasto Mahdia.

 

#17 2011-01-31 07:55:39

piea

Re: Tunezja- wycieczki fakultatywne...

w tym roku trochę  Tunezja opustoszeje z polskich turystów. Sama miałam juz rezerwację, ale zmieniłam, póki  w Biurach jest jeszcze na co....

 

#18 2011-01-31 13:00:32

kazikss

Re: Tunezja- wycieczki fakultatywne...

Oby nie na Egipt. btw moze do wycieczek fakultatywnych dolaczal zwiedzania palacy bylego prezydenta smile.

A co do wycieczek fakultatywnych to polecam zwiedzanie tunezji samemu komunikacja jest naprawde mocna strona tego kraju i latwo jest dostac sie do najciekawszych miejsc, a samemu jest zdeycdowanie taniej.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh