Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Portugalia
  •  » Portugalia- gdzie się zatrzymać na wybrzezu Algrave? polecacie coś?

#1 2010-07-21 09:14:09

piea

Portugalia- gdzie się zatrzymać na wybrzezu Algrave? polecacie coś?

gchciałabym się wybrac do Portugalii na południe, jak myślicie: gdzie się najlepiej zatrzymać ?
Chodzi mi o piękne miejsce, plaże, blisko do sporego miasteczka, ale Broń Boże w samym miasteczku.
Preferuję wypoczynek typu: chcę miec blisko do rozrywek, jak chcę z nich skorzystać,( jakieś knajpki, tawerny, mogą być od czasu do czasu dyskoteki) , ale hotel wolę z dala od zgiełku, co nie oznacza totalnego zadupia. Liczę na wasze rekomendacje.

 

#2 2010-07-21 11:38:26

globusik

Re: Portugalia- gdzie się zatrzymać na wybrzezu Algrave? polecacie coś?

Zapomnij Algarve... Polecam Sintre... Niedaleko Lizbony... Na dyske mozesz sie wybrac do Estorilu czy Cascais... Owszem park krajobrazowy to zadupie ale wszedzie dojedziesz autobusami czy kolejka... Dla mnie Sintra i okolice to jedno z najpiekniejszych miejsc w tym kraju...

 

#3 2010-07-21 13:11:41

piea

Re: Portugalia- gdzie się zatrzymać na wybrzezu Algrave? polecacie coś?

 

#4 2010-07-21 20:26:35

globusik

Re: Portugalia- gdzie się zatrzymać na wybrzezu Algrave? polecacie coś?

Bylem w tamtym roku i jesli wybierzesz skalna Algarve to jest ona totalnie zabudowana tworzac prawie jedna potezna hotelowa aglomeracje.... Piekne zatoczki gina w hotelowych fabrykach... Woda byla okropna zimna... Wiem duzo przechwala te brzegi ale ja sie rozczarowalem... Jesli  chcesz juz tak koniecznie Algarve to polecam miasteczko Luz (swiatlo)... Tam jest rzeczywiscie troche swiatla w mroku turystycznych osad... A na party do Lagos...

A teraz wytlumacze ci dlaczego Sintra choc nie chce peszyc poludnia...

Brzeg wokol Sintry to czysta PRZYRODA... Nie na darmo las lub jak kto woli ogromny park jest zapisany w dziedzictwo UNESCO... A wybierajac sie na Cabo de Roca stwierdzisz ze rejon Sintry jest bardzo gorzysty i zarosniety lasem... Potezne klify tworza linie brzegowa dawajac czasami miejsce na plaze... Zabytki i przyrode i party masz pod nosem wiec nudno tam nie bedziesz miala... A jak chcesz ruszyc dalej to lepiej zwiedz Porto... Po Wenecji najbardziej malowniczo polozone miasto w Europie + rejs po Duro z kieliszkiem porta w reku... Niezapomniane przezycia... Z reszta mozesz zerknac do moich podrozy...

 

#5 2010-07-21 20:49:04

katerina

Re: Portugalia- gdzie się zatrzymać na wybrzezu Algrave? polecacie coś?

Ja tam wybralabym sie na Algarve i do Sintry i okolic w ramach wycieczki.Poludniowe wybrzeze Portugalii zachwyca na fotkach,a co dopiero na zywo.Nie ma sie co dziwic,ze latem to miejsce jest oblezone przez turystow.Jadac tam w szczycie sezonu trzeba sie z tym liczyc.

 

#6 2010-07-22 08:40:10

piea

Re: Portugalia- gdzie się zatrzymać na wybrzezu Algrave? polecacie coś?

 

#7 2010-08-24 11:46:15

travelowa

Re: Portugalia- gdzie się zatrzymać na wybrzezu Algrave? polecacie coś?

Ja polecam z całego serca Algarve! to są piękne tereny też, oczywiście reszta portugalii też zachwyca, ale bynajmniej nie warto odpuszczać sobie południa ! Albufeira, Portimao... i inne tego typu małe miasteczka mają niesamowity urok poza sezonem, troszeczkę jak nasze nadbałtyckie miejscowości poza okresem czerwiec-wrzesien. Osobiście odradzam Faro, duże, brzydkie moim zdaniem... i uwaga na Tavire! plaża dopeiro na wyspie i trzeba popłynąć statkiem big_smile generalnie pięknie, ale Sintrę też polecam! szczególnie kolorowe straszydło, czyli Pałac Pena. Tak okropny, że aż uroczy wink aha, przygotuj się, że mogą być wielkie kolejki bo bilety... no i tanio nie jest, wstęp do jednego pałacu i parku wokól kosztował ok.12 euro... można kupić jakieś pakiety, ale nie pamiętam szczegółów. pozdrawiam i pięknej podróży życzę!

 

#8 2010-08-24 20:56:25

Natana

Re: Portugalia- gdzie się zatrzymać na wybrzezu Algrave? polecacie coś?

Piszcie więcej, bo w przyszłorocznych planach mam Portugalię.
Jeszcze nie mam konkretnych planów, więc wszystkie sugestie wezmę pod uwagę.

 

#9 2010-08-25 09:14:13

piea

Re: Portugalia- gdzie się zatrzymać na wybrzezu Algrave? polecacie coś?

Zupełnie nie wiem jeszcze, czy na  przyszłoroczne plany blizsza mi Portugalia ( jednak Algrave), czy może Zakynthos połaczony z Kefalonią! Stawiam na przyrodę, widoki, piękne plenery- więc oba pomysły wydaja się tu słuszne.
Travelova, dzięki za ostrzezenie przed Faro!, raczej tam nie wyladuję, bo jeśli zdecyduje sie na Portugalię, to mam juz na oku jakis hotel  1.5 km od Albufeiry.

 

#10 2011-10-24 21:31:21

Rudiczka

Re: Portugalia- gdzie się zatrzymać na wybrzezu Algrave? polecacie coś?

witam mam zamiar wybrac sie do portugalii pod koniec listopada,ponirewaz znalazlam niezla oferte cenowa-Glownie chodzi mi o aktywny wypoczynek czyli zwiedzanie itp.byl ktos moze w tym okresie?jakich temperatur i jakiej pogody moge sie spodziewac w tym okresie?W koncu algarve jest najbardziej wysuniete na poludnie...dziekuje z gory za odpowiedz.Pozdrawiam

 

#11 2011-10-25 13:11:18

piea

Re: Portugalia- gdzie się zatrzymać na wybrzezu Algrave? polecacie coś?

słyszałam w jakichs wiadomosciach  że teraz jest w Portugalii nieciekawie! Silne wiatry, ulewy, zimno, statki nie pływają, część samolotów nie lata! Ale to chyba jakieś anomalie pogodowe! , bo z nad Skandynawii idzie rozpogodzenie! .... Eh! ta Europa!

 

#12 2011-10-25 13:31:16

Fresh

Re: Portugalia- gdzie się zatrzymać na wybrzezu Algrave? polecacie coś?

Rzeczywiście ostatnio aura nie rozpieszcza Portugalii, w poniedziałek silny wiatr uszkodził terminal na lotnisku w Faro. ALe jak to z pogodą, pewnie szybko przejdzie, więc nie rezygnowałbym z wyjazdu przez nią, szczególnie, że Rudiczka planuje wyjazd pod koniec listopada.

 

#13 2012-07-18 22:54:56

katerina

Re: Portugalia- gdzie się zatrzymać na wybrzezu Algrave? polecacie coś?

A co sadzicie o Carvoeiro?Co prawda plaza jest mala,ale za to UROCZA...
Piea,a oprocz Albufeiry mialas jakas jeszcze okolice na oku?

 

#14 2012-07-19 23:59:51

piea

Re: Portugalia- gdzie się zatrzymać na wybrzezu Algrave? polecacie coś?

Ostatnio edytowany przez piea (2012-07-20 00:00:59)

 

#15 2012-07-20 09:05:07

katerina

Re: Portugalia- gdzie się zatrzymać na wybrzezu Algrave? polecacie coś?

Piea u mnie miala byc Indonezja,ale bilety z Gr teraz bardzo drogie,wiec poki co stanelo na Portugalii:DLagos i okolice tez biore pod uwage-dobra baza wypadowa i cudowne plaze!Cos jednak mnie ciagnie do tej malutkiej Carvoeiro:D Tylko,ze tam strasznie mala plaza,wiec pewnie czlowiek na czlowieku:DZ drugiej strony ja bede na poczatku wrzesnia,wiec moze nie bedzie tak zle?!Tak czy siak mam zamiar zjechac wiele miejsc na wybrzezu!Wybieram sie bez biura,na wlasna reke,wiec szukam noclegow na bookingu.

Ostatnio edytowany przez katerina (2012-07-20 09:05:41)

 
  • Index
  •  » Portugalia
  •  » Portugalia- gdzie się zatrzymać na wybrzezu Algrave? polecacie coś?

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh