Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2018-04-14 21:45:01

piea

atak na Synaju

z dzisiejszych wiadomości:
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/egipt-osmiu-zolnierzy-i-14-islamistow-zginelo-w-ataku-na-synaju/yn5qyv0

nikt mi nie wmówi, że Egipt to bezpieczny kraj....  sad

 

#2 2018-04-14 22:33:02

papuas

Re: atak na Synaju

Egipt to w miarę bezpieczny kraj. smile  Wszystkie zamachy (no prawie) dotyczą  Synaju i są atakami na posterunki wojskowe. Ruch turystyczny na Synaju został wstrzymany. Na Nilu kolebce cywilizacji nie zatonął żaden turystyczny statek, a i w ośrodkach turyści spoko odpoczywają. Nawet "nasz" Oscar gdzieś tam rybki podpatruje.

 

#3 2018-04-14 23:41:17

piea

Re: atak na Synaju

No tak, ale jakoś wypoczynek w miejscu gdzie całkiem niedaleko latają bomby nad głową, (ale przecież „tylko” bombardują posterunki wojskowe) nie wpasowuje się w  moją definicję bezpieczeństwa smile
Tak…wiem…teraz wszędzie może być przecież niebezpiecznie…, ale nie wszędzie jest stan wyjątkowy, i nie wszędzie buszują nawiedzeni dżihadyści…
A już argument, że  „nawet Oskar…” , no Papuas wybacz, ale jego wybory miejsc wypoczynku nie są dla mnie żadną wyrocznią smile . Dziś Itaka ma świetną ofertę do Sharm el Sheikh: 4* all incusive za 999zł, kto leci posnoorkować  wśród rybek? tongue

 

#4 2018-04-15 07:13:48

papuas

Re: atak na Synaju

hi, hi  nie będę wypominać Emiratów ...  alejaja
Ja też do Egiptu się nie wybieram; byłem zobaczyłem, a w ośrodku siedzieć nie lubię.
Ciekawił by mnie Klasztor św Katarzyny, ale już wtedy (jak byłem) Synaj wypadł z ofert biur podróży.

 

#5 2018-04-15 08:06:48

piea

Re: atak na Synaju

ależ między inspiracją a "namową" do wyjazdu bez przekonania - jest bardzo daleka droga.... smile
(poza tym -  inspiracją zupełnie nie były Emiraty, tylko  Oman big_smile )

 

#6 2018-04-15 21:25:50

Antenka

Re: atak na Synaju

Ja, częsta egiptomaniaczka, Synaj odpuściłam już dawno choć żal- tam rządzą się swoimi prawami. tam się miele,już od lat, choć ruch turystyczny wzrasta. Mając w pamięci dawne lata- zal...
Choć Marsa czy Safaga to inna trochę para kaloszy, jednak kontynent rządzi się swoimi prawami.
Niemniej jednak, czy lecieć czy nie to kwestia indywidualnego wyboru i decyzji. Nikt do niczego nikogo nie nie namawia. Każdy decyduje sam.

 

#7 2018-04-16 01:03:45

texarkana

Re: atak na Synaju

Och, ten Synaj, znowu rozróby - ale atak na posterunek wojska, nie cywilów. Oczywiście to nie znaczy "można jechać". Teraz lepiej nie. Aczkolwiek cena wczasów w Sharm kusząca... Kiedyś bym się wybrała pod warunkiem, że mogłabym trochę posnurkować, a trochę pozwiedzać, bo życia resortowego nie lubię w nadmiarze, a może i wcale.
Ale bezpiecznie to w Egipcie będzie wtedy, kiedy do ofert powrócą wycieczki szlakiem oaz - kiedyś już prawie pojechałam, ale się zawahałam i wtedy właśnie znikły z ofert sad Może powrócą?

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh