Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2018-02-28 10:34:06

texarkana

Ogród Cudów w Dubaju

Wszystko, co z kwiatami mnie kręci - tak więc kiedyś muszę odwiedzić Dubaj z jego ogrodem cudów. I teraz potrzebuję info od bywalców, kiedy ten ogród jest w pełnej krasie? W jakim miesiącu najlepiej jechać?

 

#2 2018-02-28 10:52:58

oscar

Re: Ogród Cudów w Dubaju

Obiło mi się o uszy, że tylko podczas miesiecy zimowych

 

#3 2018-02-28 19:13:21

piea

Re: Ogród Cudów w Dubaju

Agata, potwierdzam to co napisał Oskar- czynny tylko  "zimą" (taka 35C! smile ) - od końca października do końca marca/początku kwietnia

 

#4 2018-03-01 02:13:35

texarkana

Re: Ogród Cudów w Dubaju

hej, wiem, że wtedy czynny, ale kiedy jest the best?

 

#5 2018-03-01 08:21:15

piea

Re: Ogród Cudów w Dubaju

Agata, ten ogród w czasie gdy jest czynny - cały czas jest taki sam alejaja ;
to tak naprawdę nie jest stricte żaden prawdziwy ogród (gdzie tysiące róźności kwitnie, przekwita, a potem zakwita co innego, i w kaźdym miesiącu wygląda inaczej.

W Miracle Garden jest tak - jakbyś na początku maja pojechała do ogrodniczego i  kupiła sobie 100 miliardów doniczek surfinii, petunii i pelargonii wszelkiej maści - to wszystko to są takie właśnie roślinki - tam nic (poza kilkoma drzewkami na obrzeżach) nie rośnie na stałe; w zasadzie brak jest bylin, a krzewów jak na lekarstwo;

Całość to setki drucianych  konstrukcji (tworzące głównie domki, zameczki, pałacyki, łuki, pergole i zwierzątka wszelkiej maści itd....) + całość udekorowana jest paradnymi plastykowymi mrówkami, pszczółkami, strusiami, papugami, itd... wszystko upstrzone i mega-barwne.

Taki lunapark... tyle że dość efektowny i kolorowy (i bardzo intensywnie pachnący); na pewno jest to  fajne miejsce dla dzieci; mnie nie powalił ten ogród w ogóle;tzn. warto zobaczyć przez chwilę i tyle. To mniej więcej  takie coś jak Noong-Nooch w Pattaya; piekne aranżacje, ale Garden - to słowo nieco na wyrost - raczej Kwiatowy Lunapark; (ja wolę prawdziwe ogrody) alejaja

A! i jeszcze jedno : co roku jest inna atrakcja główna (podobno to się zmienia co sezon) - w tym sezonie zimowym 2017/2018 jest to pięknie ukwiecony Airbus A380 linii Emirates w skali 1:1 .

Tak więc ten "ogród" w całym swoim czynnym sezonie wygląda raczej tak samo tongue , mam nadzieję, że ciutek Ci objaśniłam, Pa smile

 

#6 2018-03-01 23:57:05

texarkana

Re: Ogród Cudów w Dubaju

Dzięki, teraz mam taką jasność, ze aż oczy muszę zmrużyć smile

 

#7 2018-03-02 08:09:53

piea

Re: Ogród Cudów w Dubaju

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh