Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2018-01-27 16:58:52

Michasia_Bogus

WAKACYJNE PLANY W 2018r

Witamy wszystkich powołanych do podróży wink smile
W minionym roku 2017 w lutym otworzyła ten wątek nasza Alicja, w tym roku parę dni wcześniej otwieramy my wink wink
Jak tam nasi pasjonaci życia na walizkach, wielbiciele leżenia do góry brzuchem na gorącym piasku i ci głodni poznawania i odkrywania pięknych miejsc w ciągłym ruchu, pasjonaci smacznej kuchni i %-towych smaczków! toast
Jak tam Wasze plany na 2018 rok, wakacje zaplanowane? Pozdrawiamy Michasia&Boguś

Ostatnio edytowany przez Michasia_Bogus (2018-01-27 17:03:04)

 

#2 2018-01-27 20:32:27

piea

Re: WAKACYJNE PLANY W 2018r

O! Michaski! gdzie Wyście byli jak Was tu nie było? smilesmilesmile

Plany... ach te plany.... tych to mam więcej jak włosów na głowie  alejaja , ale to na razie tylko plany... czyli bardzo wstępna faza marzeń....

Kiedyś (czyli dawniej)  wszyscy wpisywali tu w wątku PLANY - swoje nowe, podróznicze pomysły, teraz jest tu coś co sie zowie Odliczanka... więc tam też ludziska mają juz konkretne plany (a te ludziska to głównie Hapol smiech ); ale ja na odliczankę nigdy się "nie łapię", bo kupuję jakiś konkret max tydzień przed wyjazdem jezyk więc nie ma już co odliczać...
Mnie,  jak zwykle o tej porze roku włącza się już powolutku knucie big_smile... coś tam sobie cichutko przeglądam, rozmyślam, kombinuję, i dopadowuję "domowo-pracowo"... chciałoby się już gdzieś do ciepełka....oj, chciałoby się.... ; przyznam, że zaczęłam powoli przygladać się baczniej na Cabo Verde (wycieczka), i/lub opcjonalnie na Jordanię/Izrael... i na kwietniową Maderę (wymarzony Festiwal Kwiatów) no i jeszcze pojawiła się ostatnio nowa Relacja Oskara, która też mąci  mi nieźle w głowie smile , bo tyle tych pomysłów - a wybrać można tylko jedno..... ech.... 
Tyle tych paskudnych zimowych miesięcy niby już za nami... ale wciąż jest jeszcze zimno i  ciemno i tak jeszcze co najmniej 2 miesiące, brr... , a do wiosny (takiej prawdziwej, majowej) jeszcze bardzo daleko.... , więc potrzeba Witaminki D już mnie woła big_smile
no ale  u nas póki co - jeszcze  żadnych konkretów...., będę się cieszyć z tego co uda się uknuć ( jeśli w ogóle teraz w najbliższym czasie coś wypali) a jak nie: to pokombinuję sobie znów w kwietniu /maju....
i na razie to tyle "końkretów" alejaja

no ale chwalcie się: co u Was?

 

#3 2018-01-27 21:17:53

oscar

Re: WAKACYJNE PLANY W 2018r

Łał!! Ale mnie Piea zaskoczyłaś.
Jakoś mi do głowy nie przyszło że nie byłas jeszcze w Jordanii. Tam koniecznie trzeba być , bo jeden z siedmiu cudów świata jakim jest Petra, to jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi.
Sama Petra może nie robi zbyt wielkiego wrażenia bo jest bardzo zniszczona, ale wąwóz którym się dochodzi do miasta to po prostu BAJKA!!
Izrael wzbudza mieszane uczucia, ale jest tak związany z naszą kulturą, że koniecznie trzeba odwiedzić.
Do Jordanii mogę jechać nawet jutro, tak do Izraela nie zaciągną mnie nawet końmi.
Po wizycie w ich kraju stałem się niemal antysemitą

 

#4 2018-01-27 21:34:46

Michasia_Bogus

Re: WAKACYJNE PLANY W 2018r

Tak Alicja, dawniej były plany wszystkich, kto gdzie kiedy...dzisiaj faktycznie jest wyliczanka, ale chyba nie wszyscy się na nią zapisują, może żeby nie zapeszać wink Na ten przykład, nam w zeszłym roku odpadł mały wypad do Karpacza z powodu pilnego remontu, więc już się lepiej nie zapisujemy...no może pod koniec smile W sumie może być chyba planowanie i wyliczanka wink smile Bardzo ambitne te twoje plany i pomysły Alicja, z pewnością Jordania/Jzrael bardzo ciekawe, hmm...no i te Cabo Verde hmmm! wow
My również mamy już dosyć zimy, przydałoby się trochę słonka i ciepełka, nie możemy doczekać się wiosny! My zawsze mamy wcześnie coś zaklepane, od września nas już nosi i zawsze coś zarezerwuje (Boguś) . My nie lubimy się chwalić, bo u nas zawsze raczej skromnie do pozostałych, ale lubimy podpatrywać co inni planują fajnego. wink wink Pod koniec roku jak zawsze było sporo planów, ostatecznie padło na Rumunię, zawsze ciekawił nas ten kraj, ciągle mało odkryty, ale coraz bardziej popularny. Mamy zaklepany wyjazd w sierpniu na 7 dni zwiedzania, Transylwania i Bukareszt. Poza tym na początku roku doszedł tydzień czerwcowego wypoczynku na Costa Dorada - Salou. Mamy nadzieje że plany uda się zrealizować... wink wink

 

#5 2018-01-27 21:38:38

papuas

Re: WAKACYJNE PLANY W 2018r

Ja jestem skromny. Ja nigdy nie zaczynam zdania od "Ja".
No właśnie skromny jestem i unikam chwalenia się przed; dopiero po powrocie piszę relację i wszystko jasne. Tym razem będzie podobnie - chyba że priv będę miał jakieś pytania do bywalców. Wylot cosik koło 20 lutego.

 

#6 2018-01-27 22:02:03

piea

Re: WAKACYJNE PLANY W 2018r

no no.. Papuas tajemniczy jak zawsze super , ale myślę,  że to przecież nie o żadne "chwalenie się" chodzi (gdyby tak było- nikt by nic nie napisał po powrocie, też - żeby się nie chwalić alejaja )

Michasia Boguś,- Rumunia - super! piękny kawałek świata ta Transylwania- mam nadzieję, że też kiedyś tam dotrę; Karpacz Wam nie ucieknie..., choć im szybciej tam dotrzecie- tym prędzej nasycicie oczy karkonoskimi cudami- bo tam jest  OJ...naprawdę co robić, gdzie łazić i co oglądać... smile

Oskar, jeszcze bez Łał - bo to dopiero tylko knucie i to baaardzo wstępne.
Ja swoje kierunki wyjazdów warunkuję miesiącem tegoż wyjazdu - mam jeszcze parę fajnych miejsc do zobaczenia w Europie, no ale skoro widmo urlopu pojawia się na luty- to siłą rzeczy europejskie cuda muszą trochę poczekać, bo dla mnie nawet na południu w lutym to jest jednak za zimno tongue, stąd knucia przechodzą w miejsca nieco cieplejsze big_smile  , a o europejskich to pomyślę dopiero tak w okolicach maja smile

 

#7 2018-01-28 12:45:26

oscar

Re: WAKACYJNE PLANY W 2018r

Tajemniczy Papuas (to ten co nie zaczyna od „ja”) ma trochę racji. Może nawet nie o racje tu chodzi ale o rzeczywistość. Mnie też co trzeci wyjazd nie dochodzi do skutku (z różnych przyczyn) i wpisywanie się na listy mija się z sensem. Zdecydowanie milsze sa pozdrowienia z wyjazdu lub późniejsza relacja. Teraz też coś knuje. (Ja zawsze coś knuję) jak się uda przyślę pozdrowienia. Jeśli nie, nie będę musiał się tłumaczyć i zacznę knuć dalej.
smile smile smile

 

#8 2018-01-28 13:23:48

piea

Re: WAKACYJNE PLANY W 2018r

Eee  tam  gadanie... , Panowie, pomyliły Wam się chyba wątki; tu akurat nie chodzi o wpisy na żadne listy czy inne odliczanki, itd.... tu jest wątek PLANY tongue a więc  planować..., snuć.... (to co byśmy chcieli na ten rok, a nie kiedys tam...)  tu właśnie możemy do woli...smiech  dlatego wszelkie pomysły, knucia i przyszłe marzenia... jeśli chcemy to wpisujemy  TU; a jak coś juz jest kupione, zaklepane, pewne - to wg woli, chęci i uznania wlaściciela knucia  - na ODLICZANKĘ smile

 

#9 2018-01-28 14:13:00

Kolka

Re: WAKACYJNE PLANY W 2018r

Plany...oj jakbym chciała coś poknuć. W tym roku raczej nic z tego. To będzie rok pod znakiem spontanicznych, krótkich wypadów, które /mam nadzieję/ pozwolą mi przetrwać do następnego...Ale z jednego nie zrezygnuję - z lazikowania po górkach! smile

 

#10 2018-01-28 14:36:48

oscar

Re: WAKACYJNE PLANY W 2018r

Troszkę podpowiem! Zbliża się olimpiada. Czas na dobre lasty smile smile smile

 

#11 2018-01-28 16:11:38

papuas

Re: WAKACYJNE PLANY W 2018r

smile  no to knucie Oscara - Korea Płn niewątpliwie egzotyka w pełnym wydaniu i nawet nieco adrenaliny bo można być oskarżonym o szpiegostwo i nie z własnej woli przedłużyć nieco pobyt
a moje knucie to tak jak pokiwać palcem w bucie - Co z tego że chciałbym do Normandii z Mont Saint-Michel, co z tego że interesuje mnie Londyn i jego muzea albo szkockie zamki skoro moja ślubna ma inne priorytety. I co??
I  NIC. Palcem w bucie.
No jedno knuję (nie, nie żeby od razu zabić, nie) ale tygodniową wycieczkę po centralnej Polsce - mam nawet rozpisany dzienny plan

 

#12 2018-01-28 17:12:03

oscar

Re: WAKACYJNE PLANY W 2018r

Nie! Nie! Korea płn.? Zdecydowanie Nie.
To nie moja bajka! Wiem to dobrze, bo odwiedził ten kraj mój kolega. Miałem relacje z „pierwszej ręki”.
Widziałem zdjęcia.
Nie, zdecydowanie Nie!

 

#13 2018-01-29 10:59:25

AniaMW

Re: WAKACYJNE PLANY W 2018r

Michasiu&Boguś,
ostatnio byłam w rumuńskiej Transylwanii w długim majowym weekendzie 2013 i było pięknie
http://www.travelmaniacy.pl/profil,2529,podroze,4472,rumunia
cieplutko, urozmaicone krajobrazy, dobra infrastruktura, ciekawe zabytki, przyjaźni ludzie...
na pewno też będziecie zadowoleni smile a trochę ciepełka na hiszpańskim wybrzeżu - też miły przerywnik od codziennosci!
Oscar,
znając Twoją specyfikę (domator, itp), jak mówisz nie, to może być przyczynek do TAK big_smilebig_smile zastanów się dobrze nad tą Koreą PŁN smile

 

#14 2018-01-29 23:46:10

oscar

Re: WAKACYJNE PLANY W 2018r

Aniu - W takim razie strasznie słabo mnie znasz. smile smile
Po głowie mi skacze "od A do Z"

 

#15 2018-01-30 00:13:44

piea

Re: WAKACYJNE PLANY W 2018r

Oskar,  no tak... Ty już ze dwa tygodnie biedaku siedzisz w domu bang , normalnie skandal! alejaja  Czas na wyjazd! papa

(PS. NZ no  to zrozumiałe....., ale czyżbyś dorósł w końcu do "nudnej" Australii, gdzie nic nie ma? tongue )

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh