Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#91 2016-06-01 17:44:12

oscar

Re: Książki podróżnicze

Dzisiaj wpadła mi do rąk: Marek Tomalik - "Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia". Ktoś czytał?

 

#92 2016-06-01 18:54:43

piea

Re: Książki podróżnicze

 

#93 2016-06-02 08:13:58

oscar

Re: Książki podróżnicze

Nie wszyscy, nie wszyscy smile

 

#94 2016-07-16 10:29:15

piea

Re: Książki podróżnicze

pochłonęła mnie całkowicie fantastyczna "Barcelona- stolica Polski" smile - rewelacyjna reporterska książka napisana gawędziarskim językiem przez korespondentkę Polskiego Radia;
Barcelona skradła moją duszę juz prawie 20 lat temu, ale jeśli ktoś jest zainteresowany czymś znacznie więcej niż  Ramblą, Camp-Nou i cudami Gaudiego - to szczerze odsyłam do tej wciągającej pozycji; będziecie bardzo mile  zaskoczeni.....  tongue

 

#95 2016-07-16 15:58:32

kangur

Re: Książki podróżnicze

Ala, niestety nie znam tej książki o Australii choć chętnie bym przeczytał smile

 

#96 2016-12-13 09:23:05

oscar

Re: Książki podróżnicze

Właśnie kończę  książkę: Sekretna córka - Shilpi Somaya Gowda.
Polecam wszystkim lubiącym temat Indii.

 

#97 2017-03-06 20:08:56

Ania22

Re: Książki podróżnicze

Ostatnio czytałam książkę, którą wydała Martyna Wojciechowska. Bardzo ją polecam. smile

 

#98 2017-04-30 13:45:12

oscar

Re: Książki podróżnicze

Ostatnio edytowany przez oscar (2017-04-30 13:57:31)

 

#99 2017-04-30 14:23:42

piea

Re: Książki podróżnicze

Dzięki  Oskar, że w ogóle  pomyślałeś o książce dla mnie smile , ; "Dom Kalifa" oczywiście  znam, czytałam to jakieś 4 lata temu i pisałam tu o tym (str 4 #52) smile ;
o Maroku czytałam kiedyś też ciekawą pozycję : "Bajarz z Marrakeszu" Joydeepa Roy-Bhattacharya , ale to już pozycja z innej beczki, mniej komediowa, znacznie bardziej metafizyczna.

Ostatnio w okresie zimowo-wiosennym "miałam fazę" na przeróżne felietony ( Stuhr, Czubaczek, i takie tam); a obecnie mam na świeczniku (czyli w trakcie) poleconą przez naszą pilotke po Maroku kolejną fajną książkę o tym kraju  " Dom w Fezie" - napisaną przez australijską dziennikarkę Suzannę Clarke. Jeszcze nie skończyłam, ale już mogę polecić smilesmilesmile

 

#100 2017-04-30 15:17:49

oscar

Re: Książki podróżnicze

Niezamaco!! smile smile Tak mi się przypomniało gdy oglądałem twoje zdjęcia z Maroka. Wpisałem tu, a nie pod zdjęciem, bo może jeszcze ktos skorzysta.
Dom w Fezie znam.
pozdrowionka

 

#101 2017-11-12 23:28:29

piea

Re: Książki podróżnicze

trochę jakby pamiętnik, a trochę książka z pogranicza podróżniczych, w każdym razie bardzo polecam świetne wspomnienia Magdy Zawadzkiej w książce  " Moje szczęśliwe wyspy" ; jest tu dużo fajnie opisanych wyspiarskich ciekawostek (odwiedzonych przez aktorkę (i przeze mnie też:) ) , ale przede wszystkim mnóstwo powplatanych wspomnień....; Polecam

 

#102 2017-11-12 23:43:09

piea

Re: Książki podróżnicze

właśnie pochłonęłam pozycję może nie tyle podrózniczą , co o pasji silniejszej niż podróżowanie - i znacznie bardziej niebezpiecznej niż podrózowanie.
Książka "Na jednej linie" Wandy Rutkiewicz - pasjonująca opowieść naszej najbardziej znanej himalaistki, która snuje fantastyczną opowieść od początków przygody ze wspinaniem na skałkach w Rudawach az do wyprawy na najwyższy ośmiotysięcznik świata!
W tej książce Wanda w bezpardonowy sposób obnaża też mechanizmy wypraw i poznaje nas z mnóstwem ludzi gór, którzy towarzyszą jej w tych wyprawach i z którymi zetknęła się w życiu poprzez właśnie tę wspólną pasję; pokazuje też ich trudne charaktery i zaskakujace dla czytelników zachowania; bo nam, zwykłym ludziom - tylko się  tak wydaje, że w górach wysokich w tak ekstremalnych warunkach uczestnicy wypraw są solidarni....

 

#103 2017-11-13 08:22:35

papuas

Re: Książki podróżnicze

Tak się składa, że książki o wyprawach w góry zajmują pół mojej biblioteki więc Rutkiewicz czytałem. Sam nigdy się nie wspinałem, ale to jedno z moich "książkowych zainteresowań" więc w swoim czasie kupowałem wszystko co wychodziło (i czytałem oczywiście). Dawno, dawno temu była taka seria "Naokoło świata" w której wychodziły książki reporterskie i tych też mam sporo. Ale wracając do górskich polecam "Dotknięcie pustki" Simpsona, "Moje góry" Bonattiego czy "Komin pokutników" Długosza.
Z podróżniczych trzeba przeczytać "Może (morze) wróci" Sabeli - sam nie zdawałem sobie sprawy ze skali katastrofy nad Aralem.

 

#104 2017-11-13 23:05:37

piea

Re: Książki podróżnicze

dzięki Papuas za rekomendację; trzech pierwszych poleconych przez Ciebie nie znam ( wpiszę sobie na liste oczekujących na kiedyś....  smile ); "Może morze wróci" - czytałam - coś nieprawdopodobnego co człowiek jest w stanie zrobić Ziemi, wręcz wstrząsające!;
Obecnie jestem w połowie "Pomiędzy nami góry"  (górsko-survivalowa opowieść i jednocześnie nowy film z Kate Winslet, który właśnie wszedł do kin- ale nie widziałam jeszcze, najpierw wolę zawsze książkę) ; a ponieważ jestem w "fazie wysokogórskiej" wiec idę za ciosem i kolejna pozycja w "klimatach  Wandy"juz czeka na szafce nocnej:) : tym razem pozycja Ewy Matuszewskiej " Uciec jak najwyżej - niedokończone życie Wandy Rutkiewicz" ;
może kogoś z opisanych powyżej coś natchnie w te długie jesienne wieczory....., 
Miłej lektury wszystkim miłosnikom czytania;  Pozdrowionka,

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh