Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2016-01-18 10:32:43

malaria

Zante-quady, skutery

Siemanko Młodzieży smile
Jakie są ceny w wypożyczalniach? Czy jest wliczone ubezpieczenie? Jeśli biorę sprzęt na więcej niż 1 dzień to gdzie go zostawiam na noc (wracam do wypożyczalni i biorę rano)? Czy prawko kat. B jest wystarczające?

Pozdrawiam smile

 

#2 2016-01-18 12:07:09

katerina

Re: Zante-quady, skutery

Malaria,jeszcze raz gratki smile
Tu masz dokladny tekst o wypozyczeniu auta na Zante ( tak to mniej wiecej wyglada takze przy skuterach)
http://www.travelmaniacy.pl/artykul,,4945,2,0.html
Wypozyczenie skuterka za dzien to koszt +/_ 15E,za quada od 25E minimum.Wiadomo czym wiecej dni,tym taniej.
Czesto cenka wypozyczenia na 4-5dni jest taka sama albo niewiele wyzsza niz za dwa dni.
W cene wliczone jest ubezpieczenie.W przypadku skuterow ubezpieczenie obejmuje jakiekolwiek zniszczenie od 150E.Mozesz dokupic dodatkowe ubezpieczenie (wtedy nie masz minimalnej stawki za ewentualne szkody),ktorego koszt wynosi dodatkowo 3E za kazdy dzien/skuter lub 4E/quad
Biorac auto/skuter/quad na kilka dni zostawiasz na noc pod hotelem.
Prawko kat.B wystarczajace w przypadku skuterow.Kierowcy posiadający od co najmniej 3 lat prawo jazdy kategorii B, mogą jeździć skuterami o pojemności nieprzekraczającej 50 ccm (czyli wlasnie malym skuterem)
Na wieksze modele niby wymagane jest prawo jazdy na motor,ale tez spokojnie udaloby Ci sie wypozyczyc,szczegolnie na greckich wyspach smile
W praktyce jest tak,ze kazdy,kto ma prawo jazdy umie jezdzic takim automatycznym skuterkiem smile
Mysle,ze na Zante przy tygodniowym pobycie wystarczy skuter na 3 dni.

 

#3 2016-01-18 12:14:58

katerina

Re: Zante-quady, skutery

Adminek byl nie tak dawno na Zante w czerwcu (jesli dobrze kojarze Twoj termin),bo ja to bylam tylko jesienia (w tym raz pozna),wiec troche inaczej wyglada to cenowo i w ogole wtedy.
Poszukaj w zakladce Przewodniki/Grecja/Zakynthos,gdzie napisal pare tekstow z pobytu na Zante w czerwcu.

 

#4 2016-06-29 12:38:48

malaria

Re: Zante-quady, skutery

Kati Ty wiesz, że umknęła mi Twoja pomoc? Byłam pewna, że nikt mi nic nie napisał przez pół roku i wlazłam tu bo chciałam sama odpowiedzieć sobie na moje pytania haha. Mimo wszystko dzięki za odpowiedź.
Podaję świeże info bo może ktoś skorzysta.
Nie rozglądałam się specjalnie po wypożyczalniach bo wybrałam blisko hotelu z uwagi na to, żeby nie brać sprzętu na noc. W quadzie jest linka, którą można sobie przypiąć sprzęt, ale jak mi Kot powiedział: "a jak przyjdzie właściciel i opier.... bo wie gdzie mieszkamy?" to skutecznie wybił mi z głowy zabierania go ze sobą. Dodatkowo cena obejmowała tylko podstawowe ubezpieczenie.  Skutera wgl nie brałam pod uwagę, ale kosztował 17 EUR za dzień. Nie wiem czy mały czy duży bo przez przypadek usłyszałam jak facet podawał cenę kolesiowi z Rosji.
Quady: mały 50cm pojemności to koszt 20 EUR/dzień, ale nie nadaje się na objazd po wyspie.
           170 cm jest wystarczający i kosztował nas 30 EUR/dzień
           300 cm i 310 cm to koszt 40 EUR/dzień -też braliśmy bo akurat 170 cm nie było.
Planowaliśmy wypożyczyć tylko na dzień, więc nie wiem czy biorąc na więcej cena spada. Po kilku dniach wróciłam smile a potem jeszcze raz haha. Promocji nam nie zrobili.
Pojęcia nie mam czy przepłaciłam, ale facet ruch w interesie miał.
Dziękuję za uwagę. Byliście wspaniali smile

 

#5 2016-06-30 19:13:16

Antenka

Re: Zante-quady, skutery

Malaria- a coś szerzej nt. Zante? wink Skrobniesz cosik?

 

#6 2016-07-02 11:24:13

katerina

Re: Zante-quady, skutery

Malaria smile big_smile Lepiej pózno niż wcale tongue
Twoje info pokrywa się z moim,więc spox smile
I tak,czym więcej dni tym taniej,ale to nie jest jakaś wielka różnica.

 

#7 2017-04-20 14:28:26

izi40

Re: Zante-quady, skutery

Turyści, niestety, jeżdżą bardzo nierozważnie na quadach i skuterach... Podczas moich wakacji na Zakynthos doszło do dwóch wypadków z udziałem turystów w ciągu tygodnia... sad

 

#8 2017-08-07 18:16:43

marlena47

Re: Zante-quady, skutery

No niestety. To do najbezpieczniejszych sportów nie należy. Dlatego zamiast martwić się o to czy przy wypożyczeniu będzie ubezpieczenie, lepiej je kupić w Polsce. Jest na rynku ubezpieczenie Bezpieczny Powrót, które obejmuje ok. 40 dyscyplin sportowych. Ubezpieczycielem jest PZU. Koszt -niewielki w mojej ocenie - 252 zł na rok. Jeśli ktoś podróżuje i lubi takie sporty, to z pewnością się opłaca je mieć.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh