Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Malediwy
  •  » Malediwy - pytanie o praktyczne porady i pogodę w październiku

#1 2017-01-08 20:03:09

mortisha

Malediwy - pytanie o praktyczne porady i pogodę w październiku

Cześćsmile Marzy mi się w tym roku wyprawa na Malediwy, przy próbie zorganizowania samemu wyszło mi drogo, ale znalazłam fajną ofertę z biura podróży - jednak promocja obejmuje tylko dwa terminy w październiku. Wiem, że jest tam jeszcze końcówka pory deszczowej, pytanie jak to wygląda z pogodą w tym czasie? Był ktoś może w październiku na Malediwach? Wiem, że najlepszy okres to grudzień-marzec, ale ceny są wtedy kosmiczne.

Oferta jest z wyżywieniem HB, pytanie jakie są mniej więcej ceny na wyspach? (chodzi mi o jedzenie, picie, szukałam trochę w necie, ale zwykle informacje są sprzed kilku lat).

Pytanie najtrudniejsze ale może akurat ktoś wie...widziałam przepiękne zdjęcia plaż na Malediwach na których występuje świecący plankton - czy to występuje tylko w jakimś konkretnym miejscu czy można spotkać wszędzie?
Będę wdzięczna za wszelkie przydatne informacje smile

 

#2 2017-01-09 10:48:49

katerina

Re: Malediwy - pytanie o praktyczne porady i pogodę w październiku

Hej!

Polecam Malediwy o każdej porze roku super
Od mojego pobytu mineło już parę lat,ale byłam w porze deszczowej (przełom sierpnia i września) i miałam REWELACYJNĄ pogodę!
Zresztą Malediwy ze względu na niewielką odległość od równika rządzą się trochę innymi prawami jeśli chodzi o słońce,długość dnia itp.
Słońce wschodzi tam bardzo wcześnie,zachodzi wcześnie i jest bardzo "silne".
Nie przejmowałabym się w ogóle pogodą,tym bardziej,że pogoda to loteria i coraz częściej zdarzają się wszędzie anomalie pogodowe.
Aktualnie w Tajlandii ulewy,powodzie i brak słońca(a niby pora sucha),a na Bali w porze deszczowej przysłowiowa lampa wakacje W Grecji zima stulecia,z rekordowymi,ujemnymi temperaturami i śniegiem na wyspach!Także na pogodę brałabym poprawkę z tą "porą deszczowa"

Miałam opcję HB na Malediwach i była wystarczająca,ale mieszkałam w water bungalow,gdzie codziennie były dostarczane świeże owoce,woda,kawa,herbata itp.Kilka razy byliśmy na pizzy w ciągu dnia i codziennie wieczorem na drinusiach w barze,ale bez większych szaleństw.
Ceny na wyspach są wysokie,przede wszystkim ze względu na ich transport,głównie z Indii.
Musisz sobie skalkulować różnicę HB do ALL,z tym ile jesz i pijesz % na wakacjach,bo to indywidualna sprawa.
Jeśli pijesz więcej niż 1-2 drinki dziennie na wakacjach,a Twoja oferta obejmuję domek na plaży (gdzie będziesz dokupować oprócz alko inne napoje,wodę,przekąski) to zastanowiłabym się na ALL ?!

Świecący plankton,czyli sea of stars wyrzuca ocean u brzegów atolu Raa,na wyspie Vaadoo super Plaża nazywa się Glowing Beach smile

Pozdrowionka

 

#3 2017-01-09 11:18:08

KlaudiaRakocz

Re: Malediwy - pytanie o praktyczne porady i pogodę w październiku

Haj,
właśnie wczoraj wróciłam z raju wink , co do cen: olejek do opalania od 20 do 40$, drinki 10 $, magnesy na lodówkę, breloczki 4-5$, sporty wodne od 17 $ (kajaki) do 200 $ (skuter) - w moim przypadku bardziej pasował mi all, miałam sporty wodne w cenie i masaż nawet wink
W razie pytań służe pomocą wink

Ostatnio edytowany przez KlaudiaRakocz (2017-01-09 11:21:04)

 

#4 2017-01-09 23:36:40

Kolka

Re: Malediwy - pytanie o praktyczne porady i pogodę w październiku

Klaudia - a może tak bez pytań napisałabyś o swoich wrażeniach smile Bardzo proszę

 

#5 2017-01-09 23:43:54

KlaudiaRakocz

Re: Malediwy - pytanie o praktyczne porady i pogodę w październiku

OK, tylko musze dosc do siebie 50 C roznicy i 4 h daja mi w kosc poki co wink

 

#6 2017-01-09 23:48:33

Kolka

Re: Malediwy - pytanie o praktyczne porady i pogodę w październiku

Bardzo chętnie poczytam i pooglądam smile Tymczasem wylecz się z tej depresji pourlopowej super

 

#7 2017-01-12 21:32:48

mortisha

Re: Malediwy - pytanie o praktyczne porady i pogodę w październiku

Dziękuję bardzo za odpowiedzi! Relację też chętnie obejrzę smile

 

#8 2017-05-17 22:37:20

wirtualnaaga

Re: Malediwy - pytanie o praktyczne porady i pogodę w październiku

Witam,
mam małe pytanko. Wybieram się na Seszele, jednak nie ukrywam ze głównym kierunkiem były Malediwy. Jednak odpadły w przedbiegach po zaczerpnięciu informacji o problemie dot alkoholu. Czy to prawda, że można go spożywać tylko w kurortach??

 

#9 2017-05-17 22:39:56

wirtualnaaga

Re: Malediwy - pytanie o praktyczne porady i pogodę w październiku

III jeszcze jedno pytanko do Kateriny ( jesli mozna wink )

Czy ten plankton faktycznie tak świeci jak na zdjęciach w google? wink

 
  • Index
  •  » Malediwy
  •  » Malediwy - pytanie o praktyczne porady i pogodę w październiku

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh