Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Egipt
  •  » Elphistone Resort. Marsa Alam. Egipt - opinia

#1 2017-02-22 22:23:40

Kevinsamwdomu

Elphistone Resort. Marsa Alam. Egipt - opinia

Witam wszystkich

W Elphistone Resort byłem 7 razy. Ostatnio w lutym 2017 r. Wracam z tęsknotą i nostalgią do tego hotelu, gdyż od pierwszego razu urzekła mnie tamtejsza atmosfera. jest to hotel w którym otrzymasz czysty pokój, ciekawe, świeże posiłki, gdzie każdy znajdzie coś smacznego dla siebie. Obiad i kolacja za każdym razem dwa rodzaje mięs + ryba oraz osobny bar z makaronami, jak i surówki oraz bogaty wybór ciast i słodkości.
Kolejnym atutem Elphistone jest miła, przyjazna obsługa kelnerów, menadżerów i recepcji, oczywiście spoglądająca miłym okiem na bakszysz, ale to jest tutejszy folklor do którego trzeba się przyzwyczaić i zaakceptować. W końcu nikt na siłę od nas tego nie egzekwuje i dawanie napiwków jest naszą dobrą wolą.
Kolejnym plusem jest kameralność tego hotelu jak i panujący tam spokój i cisza. A tego potrzebujemy odrywając się od stresu, gonitwy dnia codziennego.
Z troskliwością o nasze wieczorne atrakcje dba animator Haykel wraz ze swoją uroczą małżonką Moną. Co wieczór mamy pokazy, quizy, dyskotekę tudzież regionalne tańce. Szczególnie polecam wieczór z pokazem Tańca Derwisz. Poza Haykelem i Moną animacjami zajmują się europejczyk Alex oraz bardzo wesoły, uśmiechnięty i sympatyczny Chico, którego niestety w ostatnich dniach mojego lutowego pobytu już nie widziałem w hotelu. Dlatego moja prywatna prośba do decydenta Elphistone Resort o to aby Chico ponownie powrócił do pracy w hotelu.
...ale jeszcze większe atuty tego resortu pozostawiłem na koniec, a mianowicie piękna przyhotelowa rafa koralowa, 500-metrowy nowy pomost w morze, którym można pospacerować, a na jego końcu posnurkować lub ponurkować podziwiając uroki podwodnego świata.
Zdecydowanie polecam skorzystanie z centrum nurkowego, które znajduje się na terenie hotelu. Zaopiekuje się tam Wami Pani Jola, śliczna i miła blondyneczka, której fachowość, pomoc i doświadczenie sprawi że będziecie nurkować komfortowo i bezpiecznie. W czasie pobytu można zrobić u Pani Joli podstawowy kurs nurkowy OWD (do głębokości 18-20 metrów) w cenie konkurencyjnej co do cen polskich, albo kolejny etap AOWD (Advenced).
Do wyboru Pani Jola proponuje snurkowanie, INTRO nurkowanie (dla nie posiadających OWD), oraz nurkowanie dla wytrawnych już nurasów na paru różnych plażach, jak i z łodzi. Dlatego rafy , kolorowe rybki,  żółwie, delfiny, płaszczki-patelnice, rozdymki, skrzydlice, mureny czekają na Was a w ten przepiękny zaczarowany świat zabierze Was czarodziejka Pani Jola, która dla chętnych ma również dodatkową atrakcję w postaci odwiedzin u młodego sympatycznego rekina rafowego.
Podsumowując...polecam, zachęcam i gwarantuje niezapomniane, wspaniałe chwile w Elphistone Resort. (Możliwość również wycieczek fakultatywnych m. in. Port Ghalib, Luksor).
P.S.
Latam sam, dlatego szukam często osoby do pokoju (2 osoby jest zdecydowanie taniej).
W razie wszelkich pytań odnośnie hotelu i etc. służę pomocą i odpowiedzią.
krzysztof.flisak@o2.pl

 
  • Index
  •  » Egipt
  •  » Elphistone Resort. Marsa Alam. Egipt - opinia

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh